Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Yeni FTX CEO’su, “Potansiyel Olarak Tehlikeye Atılmış Bireyler” Var!

İflas eden kripto borsası FTX’in yeni genel müdürü, platformun liderliğinin “potansiyel olarak tehlikeye atılmış bireylerden” oluştuğunu söyledi.

Son iflas dosyalarına göre,  şirketin geçen hafta kurucusu Sam Bankman-Fried’den yardım alan FTX CEO’su John Ray, kripto borsasının mevcut durumunun benzeri görülmemiş olduğunu söyledi.

Yeni FTX CEO’su Eşi benzeri görülmemiş bir durum

“Kariyerimde hiçbir zaman kurumsal kontrollerin bu kadar başarısız olduğunu ve burada olduğu gibi güvenilir finansal bilgilerin bu kadar eksik olduğunu görmedim.

Sistem bütünlüğünün tehlikeye atılmasından ve yurtdışındaki hatalı düzenleyici gözetimden; kontrolün çok küçük bir grup deneyimsiz, bilgisiz ve potansiyel olarak tehlikeye atılmış bireylerin elinde toplanmasına kadar bu durum eşi benzeri görülmemiş bir durum.”

Ancak Ray, çalışanlarının çoğunun şirketin kötü mali durumundan habersiz olduğunu belirtti. Bunun yerine, sorumluluğun şirketin bir avuç liderine düştüğünü söyledi.

ftx

Ayrıca eski CEO Bankman-Fried’i kamuoyuna “dengesiz” açıklamalar yapmakla suçlarken, artık borçluları temsil etmediğini belirtti.

“Her ne kadar soruşturma henüz başlamış ve kendi seyrinde ilerlemek zorunda olsa da, bugüne kadar elde edilen bilgilere dayanarak benim görüşüm, FTX Group’un bazı üst düzey yöneticileri de dahil olmak üzere birçok çalışanının, dijital varlıkların eksikliklerinden veya potansiyel karışımından haberdar olmadığı yönündedir…

Son ve kritik olarak, borçlular çalışanlarına ve kamuoyuna Bay Bankman-Fried’in borçlular tarafından istihdam edilmediğini ve onlar adına konuşmadığını açıkça belirtmişlerdir. Halen Bahamalar’da bulunan Bay Bankman-Fried kamuoyuna düzensiz ve yanıltıcı açıklamalar yapmaya devam etmektedir.”

FTX, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile bir kurtarma paketi için anlaşma yapamayınca bu ayın başlarında iflas başvurusunda bulundu. Bankman-Fried, FTX’in ticaret şubesi Alameda Research’e milyarlarca dolar değerinde müşteri mevduatı ödünç vererek firmanın fonlarını yanlış kullanmakla suçlanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!