Altcoin Haberleri

Polygon (MATIC) Performansını Artırmak İçin Yeni Tasarlanan Hard Fork için Hazırlanıyor!

Blockchain ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), zincirin performansını artırmayı ve daha verimli hale getirmeyi amaçlayan yeni bir hard fork için hazırlanıyor.

Polygon ekibi yeni bir blog yazısında, projenin Ethereum (ETH) ağını ölçeklendirme hedeflerinin çoğuna ulaşmış olmasına rağmen, daha acil hedeflerin gerçeğe dönüşmeden önce ağın onayını gerektirdiğini söylüyor.

Ekibe göre, yeni hard fork iki ana noktaya dayanıyor: gaz ücreti artışlarının şiddetini azaltmak ve kesinliğe kadar geçen süreyi azaltmak için zincir yeniden düzenlemelerini (reorgs) ele almak. Ekip, yeniden düzenlemelerin “bir doğrulayıcı düğüm, zincirin daha uzun veya daha yüksek bir versiyonunu gösteren yeni bilgiler aldığında” gerçekleştiğini söyledi. Sonuç olarak, yenisine yer açmak için eski zincir atılır.

polygon haberleri

Polygon ekibi, çatallanmadan sonra Ethereum’da şu anda mevcut olan gaz ücretlerindeki değişken sıçramaları yumuşatmayı beklediklerini söyledi.

“Beklenti, gaz fiyatlarındaki ciddi dalgalanmaları yumuşatmak amacıyla temel gaz ücretindeki değişim oranının mevcut %12,5’ten (100/8) %6,25’e (100/16) düşmesidir.

Yoğun talep sırasında gaz yine de artacak olsa da, Ethereum gaz dinamiklerinin şu anda çalışma şekline daha uygun olacaktır. Amaç, ani artışları yumuşatmak ve zincirle etkileşime girerken daha sorunsuz bir deneyim sağlamaktır.”

Bu haberin yazıldığı sırada MATIC, son 24 saat içinde %5’in üzerinde bir artışla 1,01 dolardan işlem görüyor. MATIC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!