Altcoin Analizleri

Fantom Vakfı 2022 Büyümesinin Özetini Yayınladı!

Büyük bir Ethereum (ETH) rakibinin arkasındaki Fantom vakfı, 2022’nin yılının büyümesini özetliyor.

Yeni bir blog yazısında Fantom Vakfı, ETH rakibi blok zincirindeki günlük işlemlerde büyük bir büyüme olduğunu vurguladı.

“2022 yılı boyunca FTM ağı günlük ortalama 500 bin – 1 milyon işlem gerçekleştirdi ki bu da 2021 yılına kıyasla çok büyük ve tutarlı bir fark anlamına geliyor.”

fantom analiz
Kaynak: Fantom Vakfı

Blog yazısı ayrıca FTM çok sayıda merkezi olmayan uygulamanın (dApps) sağlıklı büyümesine de dikkat çekti. FTM güncel fiyatını görmek için tıklayın.

“2022’de Fantom’da birçok heyecan verici DApp ve projenin başlatıldığını gördük. 1inch, Premia ve UniDex gibi uygulamalar, ister basit takaslar ister türevlerden yararlanma olsun; kullanıcıların mali durumlarını kendi kendilerine kontrol etmelerini sağladı. Ve mevcut çeşitli kripto vergi yazılımlarıyla kullanıcılar artık bu işlemlerden kaynaklanan sıkıcı vergi raporlamasını Crypto Tax Calculator, Blockpit ve ZenLedger’a yaptırabilirler.”

2023 yılında Fantom enflasyonu %1.87 olacak

FTM Vakfı ayrıca Fantom’un tokenomiklerinde FTM enflasyonunda büyük bir düşüş içeren önemli bir değişiklikle övündü.

“Staking ödüllerini ayarlayarak FTM enflasyonunu %6’ya düşüren bir yönetim önerisini kabul ettik, bu da FTM’nin tam arzına ulaşmasının birkaç yıl daha alacağı anlamına geliyor. 2023 yılında FTM’nin enflasyonu %1,87 olacak.”

fantom analiz

Yeni yılı dört gözle bekleyen FTM, blok zincirinde bir dApp geliştiricisi olmayı teşvik etmek istiyor.

“Temel önceliklerimizden biri, güçlü dApp ekiplerine DApp’ları tarafından kullanılan gaza dayalı gelir paylaşımı yoluyla sürdürülebilir bir gelir sağlayacak olan gazdan para kazanmadır. Kullanıcıların Fantom’a başlamasını daha da kolaylaştırmak için, gaz sübvansiyonları sunmayı da hedefliyoruz, bu da gaz ücretlerini kendileri ödemek zorunda kalmadan DApp’lerle etkileşime girmelerini sağlayacak; maliyet, FTM ile daha fazla insanın ilgilenmesini umarak bir arkadaş gibi başka biri tarafından karşılanacaktır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!