Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Analist Arthur Hayes’ten Bitcoin ve Altcoin Tahmini

BitMEX’in kurucu ortağı ve Maelstrom yatırım fonunun CIO’su Arthur Hayes, merkez bankalarının politika değişikliğinin kripto varlıkları için yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olabileceğini savunuyor.

Hayes, son yazısında hem Kanada Merkez Bankası’nın (BOC) hem de Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz oranlarını düşürme kararına dikkat çekti. Bu hamlelerin, küresel çapta daha gevşek bir para politikasına işaret edebileceğini ve ABD Federal Reserve’ü de benzer bir politika izlemeye teşvik edebileceğini öne sürdü.

uzman arthur hayesten bitcoin ve altcoin tahmini

Hayes, “Haziran ayında BOC ve ECB’nin faiz indirimleriyle başlattığı merkez bankacılığı hamleleri, kripto paraları yaz aylarının durgunluğundan çıkarma potansiyeline sahip. Aslında, bu gelişmeleri daha sonra, Ağustos ayında Fed’in Jackson Hole sempozyumu sırasında bekliyordum. Genellikle ani politika değişikliklerinin duyurulduğu bu etkinlik, sonbaharda önemli ekonomik kararların alındığı bir platformdur. Ancak, mevcut eğilimler gösteriyor ki, çevre ülkelerdeki merkez bankaları artık gevşeme politikalarına yöneliyor.” ifadelerini kullandı.

Hayes, bu yeni para politikası döneminin Bitcoin’e ve ardından diğer kripto paralara yatırım yapmanın zamanı olduğuna inanıyor. Deneyimli yatırımcı, “Makroekonomik durum benim öngörülerime göre değişti, bu yüzden stratejimi de buna göre güncellemem gerekecek. Maelstrom portföy projeleri, tokenlerini şimdi mi yoksa ileride mi piyasaya sürmeleri gerektiğini sordu. Benim cevabım: Hemen harekete geçelim!” dedi.

Fazla likit kripto sentetik dolar nakitinin, diğer adıyla Ethena’nın yüksek getirili USD’si (USDe) için dağıtım zamanının geldiğini de belirten Hayes, “Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, okuyuculara detaylı bir şekilde bilgi vereceğim. Şunu söylemek yeterli: Kripto piyasasında boğa yeniden hareketleniyor ve savurgan merkez bankacılarının işini zorlaştırmak üzere.” şeklinde konuştu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!