Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı’ndan Sürpriz: 1.700 ETH’yi USDC İçin Takas Etti!

Ethereum ve ilgili teknolojilere destek veren kâr amacı gütmeyen Ethereum Vakfı, 1.700 ETH’yi USD Coin (USDC) karşılığında elden çıkardığını açıkladı.

Scopescan isimli blockchain veri sağlayıcısının X gönderisine göre, Ethereum Vakfı yaklaşık 2,76 milyon dolar değerindeki USDC ile 1.700 ETH takası gerçekleştirdi. Arkham İstihbarat kaynaklı verilere göre bu takas, Uniswap üzerinden yapıldı.

ethereum 1

CoinMarketCap’in istatistiklerine göre, bu haberin ortaya çıkışından sonraki süreçte Ethereum’un değeri son bir saatte %0,56, son bir gün içerisinde %3,8 ve geçen hafta %6,66 oranında azaldı. Ethereum’un değerindeki bu düşüşle ilgili doğrudan bir bağlantı olup olmadığı kesin değil, ancak değer kaybı haberin ardından devam etti.

Bu durum, X’de bazı kullanıcılar tarafından olumsuz bir işaret olarak değerlendirildi. Ethereum Vakfı’nın Ethereum’u USDC ile değiştirmesiyle ilgili kesin bir düşüş sebebi belirtmek güç görünüyor.

Ancak, Ethereum’un değerindeki düşüşü öngören teorilere rağmen, Vakfın USDC’ye ihtiyaç duyduğu için bu takası gerçekleştirmiş olabileceğini söylemek mümkün. Belki de bir mal ya da hizmet için USDC ödemesi gerekiyordu ya da başka nedenlerle stablecoin’e ihtiyaç duydular.

Bu işlemi takiben, daha önce Gnosis Safe Protokolü olarak tanınan Safe’e 3,23 milyon dolar değerinde USDC transfer edildiği belirtildi. Safe, Ethereum tabanlı bir merkezsiz saklama ve varlık yönetim platformudur.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!