Ethereum Haberleri

Ethereum Kurucusu: Kullanıcı Deneyimi İçin Daha Fazla Çaba Gerektiğini Söyledi!

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) kullanıcı deneyimi alanında özellikle işlemlerin dahil edilmesi konusunda hala önemli geliştirmeler yapılması gerektiğine inanıyor.

Ethereum’un kurucusu, yeni bir blog yazısında “sade ve güvenilir” kullanıcı arayüzlerinin (UI), “gösterişli ve şık” olanlardan daha tercih edilir olduğunu belirtiyor.

“İyi kullanıcı deneyimi ortalama durumla ilgili değil, en kötü durumla ilgilidir. Temiz ve şık olan, ancak zamanın %0,723’ünde büyük sorunlara neden olan garip ve açıklanamaz bir şey yapan bir kullanıcı arayüzü, kullanıcıya daha fazla ayrıntı sunan, ancak en azından neler olup bittiğini anlamayı ve ortaya çıkan herhangi bir sorunu çözmeyi kolaylaştıran bir kullanıcı arayüzünden daha kötüdür.”

ethereum haberleri

Ethereum kullanıcıları merkezi çözümlere yönleniyor

Buterin, yüksek işlem ücretleri ve kusurlu kullanıcı deneyiminin Ethereum kullanıcılarını, merkezi olmayan yöntemler yerine merkezi çözümleri tercih etmeye teşvik ettiğini ifade ediyor.

“Kullanıcı deneyimi yıllar içinde büyük adımlar attı – özellikle de EIP-1559’dan önce ortalama bir işlemin dahil edilmesi dakikalar sürerken, EIP-1559 ve birleştirme sonrasında ortalama bir işlemin dahil edilmesi saniyeler sürmesi, Ethereum’u kullanmanın ne kadar keyifli olduğu konusunda gece gündüz bir değişiklik oldu. Ancak daha yapılması gereken çok şey var.”

Bu haber yazılırken Ethereum’un değeri 1,675 $ idi. Piyasa değerine göre ikinci sırada yer alan kripto varlığı son 24 saat içinde %3,5 ve son yedi günde yaklaşık %2 artış gösterdi.

ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!