Bitcoin Haberleri

Milyarder Tim Draper, Bitcoin Rallisini Öngördü!

Girişim kapitalisti Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) herkesin düşündüğünden daha kısa bir süre içinde 250.000 $’a parabolik bir ralli yapacağı tahminini ikiye katladı.

CNBC’ye verdiği yeni bir röportajda milyarder, 2022’nin sonuna kadar kral kripto varlığını altı haneli rakamlara çıkaran önceki boğa koşusu tahminine altı ay eklediğini söyledi.

“Tahminimi altı ay uzattım. 250.000 dolar hala benim rakamım.”

Draper, Bitcoin’in mevcut fiyatından yaklaşık %1,370’lik potansiyel bir boğa koşusuna çıkmasının birkaç nedeni olduğunu söyledi. Bu haberin yazıldığı sırada BTC 17.069 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kadınların şu anda kripto için kullanılmayan bir demografik grup olduğunu ve daha fazla dahil olduklarında BTC’nin fiyatını yükseltmeye yardımcı olabileceklerini söyledi.

bitcoin haberleri

Temel ihtiyaçlar Bitcoin ödemeleriyle gerçekleşecek

“Benim varsayımım, kadınlar perakende harcamalarının %80’ini kontrol ettiğinden ve şu anda yedi BTC cüzdanından yalnızca biri kadınların elinde olduğundan, barajın yıkılmak üzere olduğu yönünde.”

Draper ayrıca perakendecilerin, her işlemden daha ağır kesintiler yapan geleneksel bankacılık ödeme sistemlerini kullanmak yerine kripto ödemelerini kabul ederek daha az ücret ödemek zorunda kalmanın avantajlarından yararlanmaya başlayacağını söyledi.

“Perakendeciler Bitcoin ile yapılan her alışverişte dolara kıyasla yaklaşık %2 tasarruf edecek. Perakendeciler %2’nin kârlarını ikiye katlayabileceğini fark ettiklerinde, BTC her yerde yaygınlaşacaktır.”

Draper, yiyecek, giyecek ve barınma gibi hayatın temel ihtiyaçları için Bitcoin ödemelerinin yapılacağı bir gelecek öngörüyor.

telegram 12

Draper’a göre Bitcoin fiyatını artırabilecek bir diğer faktör de 2024’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki yarılanma olayı. Yarılanma olayları BTC madencileri için ödülleri azaltarak arzı sınırlıyor.

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından olan Draper, 2014 yılında 29.656 BTC’yi Silk Road karanlık web pazarından el koyan ABD’li polislerden satın almak için 18,7 milyon dolar ödemişti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!