Altcoin Haberleri

XRP Avukatı, Yatırımcıları Ripple Davası Konusunda Uyardı!

Kripto hukuk uzmanı ve XRP avukatı John Deaton, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden hukuki savaşının ne zaman sona ereceği konusundaki düşüncelerini paylaştı.

SEC, 2020’de Ripple’a Dava Açmıştı

SEC, 2020’nin sonlarına doğru Ripple‘a karşı dava açtı ve şirketin XRP‘yi kayda değer bir menkul kıymet olarak sunduğunu iddia etti.

Deaton, davanın yargıcı Analisa Torres‘in kesin bir zaman çizelgesine bağlı kalmadığına inandığını söyledi.

“Bugün son gün değil, karar yönetimde. Karar bir saat içinde alınabileceği gibi, 30-60 gün daha sürebilir. Yargıç Torres, geçmişteki davaları temel alarak, Daubert/Experts kararının ardından birkaç ay sonra özet yargı kararını verdi.”

ripple

XRP sahiplerini davada temsil eden Deaton, davanın sonucuyla ilgili herhangi bir iç bilgi olmayacağını belirtiyor.

“’İçeridekiler’ ve Ripple ile SEC’in önceden bilgi alıp alamayacağı hakkında yapılan yorumları görüyorum. Ancak yargıcın kararını açıklamadan önce sadece kendisi, personeli ve araştırma ve karar yazma sürecine katkı sağlayan katipler bilir.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçen ay davanın tüm kripto sektörü üzerinde etkileri olduğunu ve sonucun “çok önemli” olduğunu belirtti.

“SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava sadece Ripple ya da XRP ile ilgili değildir. Bu aslında sektörün geneliyle ve SEC’in saldırgan stratejisiyle ilgilidir. İki buçuk yıl önce başlayan süreçte, bunun etkisinin tam olarak anlaşıldığını düşünmüyorum. Şimdi ise geniş kapsamlı bir anlayış mevcut.

Eğer SEC zafer kazanırsa, tüm sektör için çok önemli olacak, çünkü bence daha pek çok dava var ve bunların bazıları sadece son dört hafta içinde ortaya çıktı: Sanırım beş icra davası açtılar.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!