Döviz HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü Bitcoin Boğası, Dolar İçin “Kötü” Senaryoyu Paylaştı!

Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, hükümetin yeniden para basma sürecine gireceğini ve ABD dolarının değerinin tarihi düşüşler yaşayacağını öne sürdü.

Bitcoin Boğası Dolar Krizine Değindi

Srinivasan, ABD’nin sadece mali bir krizle değil, aynı zamanda bir “dolar” kriziyle de mücadele ettiğini belirtti.

“Durum kötü. Bankalar, ticari gayrimenkul, mavi eyaletler. Sigorta sektöründe de sarsıntılar yaşanıyor. Baskının boyutu tarihi olacak. Baskıdan kurtulma isteği de öyle.”

bitcoin bogasi

Sigorta sektörüne odaklanan Bitcoin (BTC) boğası, bankaların yanı sıra sigorta şirketlerinin de geçen yıl Federal Rezerv’in uyguladığı faiz artışları sebebiyle değeri düşen devlet tahvillerine sahip olduğunu belirtti.

“Sigorta konusunda şöyle bir şey var… Sigortacıların sizin için tuttuğu o ‘güvenli’ varlıkları hatırlıyor musunuz? Çoğu, Fed’in değerini düşürdüğü tahvillerde bulunuyor.

Unutmayın, sigortacılar ‘güvenli’ sayılan tahvil ve ipoteklere sahip. Peki bu güvenli varlıklar ne durumda? Eşi benzeri görülmemiş faiz artışları döneminde mi? İşler hiç de iyi değil.”

Eski Coinbase yöneticisinin verdiği bilgilere göre, 2019 yılında tahviller, ABD’li sigorta şirketlerinin portföylerinin %70’ten fazlasını oluşturuyordu.

Srinivasan, bu krizlerin devlete güvenmemeyi gerektirecek sonuçlar doğuracağını ifade etti.

“Bu sadece mali bir kriz değil. Bu yasal bir kriz. Faturaların hepsi bir araya geliyor. Sadece birkaçı halkın gözüne giriyor. Ancak tarihe bakıldığında açık olacak: devlete güvenmeyin.”

telegram 12

Yatırımcı, geçen ay cesur bir Bitcoin tahminiyle kripto para yatırımcılarının ilgisini çekti. Srinivasan, Bitcoin’in bankacılık sektöründeki çöküş sırasında 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşmaya hazır olduğunu iddia etti.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!