BİTCOİN

El Salvador Milletvekilleri 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Güvenini Onayladı!

El Salvador’un yasama meclisi, Bitcoin (BTC) yasal ihale haline gelmeden bir hafta önce büyük bir güveni onayladı.

Tahsis edilen 150 milyon dolar, diğer şeylerin yanı sıra ülkenin diğer resmi para birimi olan ABD doları ile alışverişi kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Güveni finanse etmek için, Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası (CABEI) ile küçük ve orta ölçekli şirketlere yardım etmek için önceki bir krediden 500 milyon dolar yönlendirilecek.

el salvador bitcoin 1596608
El Salvador Milletvekilleri 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Güvenini Onayladı! 1

Fonların 23,3 milyon doları Chivo ATM sistemlerini kurmak için kullanılacak ve 30 milyon doların da vatandaşların Chivo cüzdanını nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmak için kullanılacağı bildiriliyor.

El Salvador Ekonomi Bakanı María Luisa Hayém Brevé, tröse tahsis edilen miktarı artırma olasılığının olduğunu söyledi.

Ülke, 7 Eylül’de BTC’yi yasal ihale olarak tanıyan dünyanın ilk ülkesi olacak ve karar birkaç protesto da dahil olmak üzere tartışmasız gelmedi. Geri tepme bir dizi korkudan kaynaklanıyor ve çoğu kişi BTC’nin ABD dolarına göre dalgalanan değerinin emekli maaşlarını olumsuz etkileyebileceğinden endişe ederken, diğer vatandaşlar Bitcoin’in kara para aklamayı kolaylaştıracağına inanıyor.

BTC kullanımının vatandaşlar için isteğe bağlı olacağını vurguladı.

“İstemezse kimse Bitcoin almayacak… Biri Bitcoin ile ödeme alırsa, [yerine] otomatik olarak dolar olarak almayı seçebilir.”

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!