Bitcoin Haberleri

Kevin O’Leary Bitcoin (BTC) Birikimini İkiye Katladı!

Risk sermayedarı Kevin O’Leary, ücretli sponsoru olduğu FTX’in çöküşüne dahil olmasına rağmen Bitcoin birikimini ikiye katladı.

Kitco ile yaptığı yeni bir röportajda O’Leary, Bitcoin (BTC) biriktirmeye yönelik mevcut stratejisini açıkladı ve kripto endüstrisindeki düzenlemelerin gelişimine ilişkin görüşlerini aktardı.

“Son zamanlarda kripto piyasalarına geri dönüyorum. Bitcoin ne zaman 17.000 doların altına düşse oradaki pozisyonlarımıza ekleme yapıyorum. Kripto çok ilginç bir hal almaya başladı çünkü nihayet düzenlemelerin devreye girdiğini görmeye başladık ve bence uzun vadede bu iyi bir şey.

Senatodaki bu duruşmalar, söylemek istediğim gibi ayıları gerçekten dürttü. Son oturumlara katıldım ve tepedeki insanlarla konuşma fırsatı bulduğumda… Artık hayal kırıklığına uğradıklarını hissettim. Her altı ayda bir, bu kripto şirketlerinden biri patlayıp sıfıra indiğinde bu oturumları düzenlemekten bıkmışlar.

O kadar düzensizler ki borsalar… Hepsi sıfıra inecek. Ve sonunda ortaya çıkacak olan şey, bence çok ilginç olacak düzenlenmiş bir kripto piyasası çünkü gerçek bir değer var… Kripto kendisi kötü adam değil. Kripto sadece bir yazılım kodu. Kötü olan yazılım kodu değil, tüm bu haydut oyuncular, düzenlenmemiş borsalar ve tüm bu liyakatsiz borsalardaki tokenlerin çıkarılması. Tüm bu saçmalıklar… Hepsi ortadan kalkacak.”

bitcoin haberleri

O’Leary, özellikle kripto borsalarının kendi tokenlerini ihraç etmesini sorun olarak gördüğünü ve bu uygulamanın şeffaflık eksikliği ile örtülü olduğunu söyledi.

“Hangi borsa olduğunu söylememize bile gerek yok ama tüm büyük ve düzenlenmemiş küresel borsalar; hesap sahiplerini ve kullanıcıları işlem ücretlerinde indirim elde etmek için kendi tokenlerini satın almaya teşvik ediyor. Bu yeni bir şey değil, yıllardır devam ediyor. Sonra da bunları gülünç bir değerleme ile bilançolarına koyuyorlar. Bu şeylerin gerçekte kime ait olduğuna bakarsanız, %97’sinin ihraççıya ait olduğunu görürsünüz ve bu kişinin kim olduğunu bilemezsiniz çünkü üzerinde isim olmayan bir cüzdandır ve diğer %3’lük kısım 60, 70, 80, 90, 100 milyar dolar değer biçmektedir.

Eğer 100 milyar dolarlık bir nakit kaçışı fiat’a, ABD dolarına geri dönüş olursa; o borsanın başarısız olacağını bilirsiniz ve FTX‘in başına gelen de tam olarak budur…”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!