Altcoin Haberleri

Changpeng Zhao, İnsanların Binance Hakkında FUD Yaymasının 7 Nedenini Söyledi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dünyanın en büyük kripto borsasını çevreleyen FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) olarak adlandırdığı şeye değindi.

CZ, Twitter’da paylaştığı uzun bir yazıda, insanların Binance hakkında FUD yaymaktan hoşlandığını söylediği yedi “kapsamlı olmayan” nedeni sıraladı.

CZ kripto dünyasındaki pek çok kişinin, ister borsa ister diğer şirket türleri olsun, tüm merkezi firmalardan dürtüsel olarak hoşlanmadığını söyleyerek sözlerine başladı. İkinci olarak CZ, herhangi bir nedenle kriptoda para kaybeden ve suçu BNB gibi önde gelen kuruluşlara atan çok sayıda insan olduğunu söyledi.

Üçüncü olarak CZ, sektördeki bazı kuruluşların Binance’i bir rakip olarak gördüğünü ve zaman zaman borsaya gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

“Bazılarının bize karşı lobi yapmak için olağanüstü çaba sarf ettiğini ya da küçük medyaya, CEO’larının evlerini satın almak da dahil olmak üzere, medya kuruluşunun piyasa değerinin birçok katı değerinde borç para verdiğini gördük.

Yukarıda da belirtildiği üzere, bazı medya kuruluşları bizi karalamak için para alıyor. Bazıları tamamen bir ‘rakip’ tarafından ‘sahipleniliyor’. Bazıları yanlışlıkla finansman kaynaklarını kestiğimizi düşünebilir (biz kesmedik, kendi başlarına başarısız oldular) ve finansman kaynakları ne kadar gayrimeşru olursa olsun bizi suçlayabilirler.”

binance haberleri

CZ’nin tanımladığı dördüncü neden, kitle iletişim araçlarının tüketici tabanının ve siyasi seçmenlerin çoğunun geleneksel veya muhafazakar görüşlü, doğal olarak kripto para birimine şüpheyle yaklaşan kişiler olabilmesidir.

“Bazı medyanın daha geleneksel okur kitleleri var ve onların görüşleriyle aynı çizgide olma eğilimindeler. Bunda yanlış bir şey yok.

telegram 12

Aynı şey politikacılar, politika yapıcılar vs. için de geçerli. Hepsi son derece ilerici değil. Muhafazakâr olmak yanlış değildir. Bankalarını kripto ile “yıkmak” yerine “korumak” isteyen liderlerle tanıştım.”

CZ, insanların BNB FUD’u yaymayı sevmelerinin beşinci nedeninin, borsayı FTX gibi diğer başarısız merkezi firmalarla gruplandıran genellemeler olduğunu söyledi.

CZ’ye göre altıncı neden saf kıskançlık ya da ırkçılık olabilir. Geçmişte, ABD Senatörü Bill Hagerty de dahil olmak üzere hükümet yetkilileri, CZ’nin kendisinin etnik olarak Çinli olması dışında hiçbir kanıt olmamasına rağmen Binance’i komünist Çinliler tarafından desteklenmekle suçladı.

Binance’in en büyük kripto borsası olmasının getirdiği eksiler var

CZ’ye göre son neden, medyayı ve platform sahibi kişileri sürekli olarak borsa hakkında konuşmaya teşvik ettiğini söylediği BNB’nin büyüklüğü.

“Büyüklük. ‘BNB‘ hakkında yazmak size daha fazla tıklama getiriyor. Küçük bir borsa hakkında yazarsanız daha az tık alırsınız. Büyüklüğün artıları ve eksileri vardır. Yukarıdakilerin çoğunun mutlak doğruları ya da yanlışları yoktur. Dünyamız bu şekilde işliyor. Sadece bunu fark etmemiz ve anlamamız gerekiyor.

Biz mükemmel değiliz. Geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz ancak FUD’u görmezden geliyoruz. Sizin desteğinizle kendi ürünlerimizi geliştirmeye odaklanıyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!