Altcoin Haberleri

Eski Alameda CEO’su FTX Mevduatlarını Kullandığını Kabul Etti!

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, ticaret firmasının girişim yatırımlarını ödemek için milyarlarca dolar değerinde kısa vadeli ve açık vadeli krediler verdiğini söyledi.

Inner City Press tarafından Twitter’da paylaşılan suç duyurusu metninde Ellison, kardeş şirket FTX’ten borç alarak kredileri ödemek için başkalarıyla anlaştığını söyledi.

Alameda çok sayıda litik olmayan yatırım yaptı

“CEO olduğum sırada çok sayıda büyük litik olmayan girişim yatırımı yaptığını, Bankman-Fried ve diğer FTX yöneticilerine borç verdiğini anladım.

Haziran 2022’de ve civarında, bu kredileri geri ödemek için FTX’ten birkaç milyar dolar borç almak üzere başkalarıyla anlaştım.”

FTX’in borç vermek için müşteri fonlarını kullanacağının farkında olduğunu söyledi.

“FTX’in Alameda’ya verdiği kredileri finanse etmek için müşteri fonlarını kullanması gerekeceğini anladım… Çoğu FTX müşterisi FTX’in dijital varlıklarını ve itibari para mevduatlarını bu şekilde borç vereceğini beklemiyordu.”

alameda haberleri

Eski yöneticiye göre Alameda’nın FTX üzerinde, ticaret platformunun müşterilerinin fonlarını kullanan bir borçlanma tesisi vardı.

Alameda’nın FTX hesaplarında belirli bir para biriminde önemli bakiyeleri varsa, bunun FTX müşterilerinin borsaya yatırdığı fonları ödünç aldığı anlamına geldiğini anladım.”

Ellison’ın suçunu itiraf ettiği tutanak, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmasının ardından yayınlandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!