Bitcoin Haberleri

Alex Kruger, Bitcoin’in %50’nin Üzerinde Yükselmesinin Mümkün Olduğunu Söyledi!

Ekonomist ve kripto yatırımcısı Alex Kruger, Bitcoin’e (BTC) yönelik yükseliş hissiyatını dile getirerek kripto kralının 2023’te büyük bir ralli yapabileceğini söyledi.

Kruger Twitter takipçilerine piyasa değerine göre en yüksek kripto varlığının, bir düzeltme gerçekleşmeden önce mevcut seviyelerden yaklaşık %52’lik bir sıçramayla 35.000 $’a kadar yükselebileceğini söyledi.

Kruger’e göre Bitcoin’in böyle bir ralli yapması piyasaların normal işleyişine uygun olacaktır.

“30.000 $’ı aştıktan sonra geri çekilmek normal piyasa dinamikleri olacaktır. Piyasalar önemli yuvarlak seviyeleri aşma, stopları tetikleme, enayileri getirme ve sonra onları dışarı atma eğilimindedir. Ve 30.000 – 35.000 $ çok mümkün görünüyor.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 22,977 $’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

bitcoin haberleri

Bitcoin’in yıl içerisinde düşüş yaşaması da muhtemel

Bitcoin’in yükselişinin ardından bu yıl 19.000 ila 20.000 dolar arasına düşüp düşmeyeceği sorulduğunda Kruger bunun olası olduğunu söyledi ancak 23.000 doların daha olası olduğunu belirtti.

“Kesin olarak evet. Olası olmaması için hala çok yakın. Ancak şu anda bunun üzerine bahse girmiyorum. Önce 23,000$ civarında bir konsolidasyon, sonra da daha yüksek bir seviye bekliyorum. Bu arada 23.000 ya da 19.000 dolar büyük oynamadığınız ya da altcoinlere oynamadığınız sürece pek bir fark yaratmıyor.”

Ekonomist ayrıca halka açık şirketlerin zayıf kazanç tahminlerinin, hisse senetleri ve dijital varlıkların şu anda zayıf bir korelasyona sahip olması nedeniyle Bitcoin için bir fiyat düşüşünü tetiklemesinin olası olmadığını söyledi.

Bununla birlikte Kruger, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) faiz oranlarını artırma ve diğer para politikası sıkılaştırma önlemlerinden yana olmaya devam etmesinin kripto piyasalarını etkilemesinin muhtemel olduğunu söyledi ve bir sonraki Fed toplantısında ne olacağının hala belirsiz olduğunu ekledi.

“Kazançlardan bir düşüş benim temel durumum değil ve kriptodaki çoğu büyük harekete bakıldığında, artık hisse senetleriyle uyumlu değiller…

Korelasyon hala var ancak fiyat hareketinin küçük bir kısmını oluşturuyor. Çok şahin bir FOMC bunu yapabilir ancak bir sonraki FOMC bana yazı tura gibi görünüyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!