Bitcoin AnalizleriBitcoin Haberleri

Analist, Bitcoin’in %50’den Fazla Düşebileceği Söyledi!

Ünlü kripto para birimi analisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) şimdiki değerinin daha da aşağısına inebileceğini belirtti.

Bitcoin %50 Düşebilir

Cowen, Bitcoin’in 2023 boyunca muhtemelen 12.000 ile 35.000 ABD doları arasında dalgalanacağını ifade etti.

Eğer Cowen’in tahminleri gerçekleşirse, BTC‘nin mevcut değerinden %50 daha fazla düşerek belirtilen aralığın en düşük noktasına gerileyebilir. Diğer yandan, aralığın en üst noktasına ise %30’dan fazla bir değer kazandırabilir.

“Benim genel tahminim, BTC’nin bu yıl boyunca 12.000 ile 35.000 dolar arasında işlem göreceği yönünde. Elbette, bu konuda tamamen yanılmış olabilirim. Ancak eğer benimle aynı fikirdeyseniz, genellikle bu aralığı tavsiye ederim.”

Bitcoin, bu makale yazılırken 27.336 dolardan işlem görüyor.

bitcoin haberleri 2

Cowen, Bitcoin‘in bu yılın ikinci yarısında olumsuz duygular nedeniyle daha düşük bir değerde işlem göreceğini düşünüyor.

“Eğer BTC bu yıl yükselişe geçecekse, bunun genellikle 2019’da olduğu gibi, yılın ilk yarısında gerçekleşmesini beklerim ve muhtemelen yılın ikinci yarısında daha çok durgun bir durum söz konusu olacak. dolayısıyla, olasılıklar yükseliyor…

Bu sebeple, yılın ikinci yarısının genellikle BTC için düşüş trendinde olacağını tahmin ediyorum.”

Kripto para stratejisti, BTC‘nin olgunlaşmasıyla birlikte, ana dijital varlığın fiyat artışlarının giderek azalacağını da belirtti.

“Bir döngüden diğerine azalan getiriler bekleriz. Ve hatta yarılanma öncesi yıllarda bile, azalan getiri eğiliminin devam etmesi muhtemeldir.

Bitcoin, 2019’daki değerine göre hala daha yüksek bir seviyeye çıkabilir ve yine de azalan bir getiriye sahip olabilir. Çünkü 2019’da BTC, 2018’deki en düşük seviyesinden itibaren temelde %341 oranında artış gösterdi. 2022’nin en düşük seviyesinden itibaren ise, Bitcoin yaklaşık %100 oranında artış yaşadı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!