Bitcoin Analizleri

Ünlü Yatırımcı Rekt, 2023’te Bitcoin İçin Büyük Bir Ralli Öngördü!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) ayı piyasasının büyük bir ralli ile sona ereceğini tahmin ediyor.

Kripto yatırımcısı Rekt Capital, Twitter takipçilerine Bitcoin’in bu haberin yazıldığı sırada 16.623 $ olan değerinden önümüzdeki yıl %176’dan fazla artış göstereceğini söyledi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Analist, tahminlerini dört yıllık döngü ilkelerini kullanarak Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayandırıyor. Bu modele göre, bir piyasa döngüsünün her aşaması için dört yıl uzunluğunda mumlar vardır. Birinci mum boğa piyasasının zirvesi, ikinci mum ayı piyasası, üçüncü mum yukarı yönlü bir potansiyel ile dibe vuruş ve dördüncü mum toparlanma ve yeni bir trendin başlangıcıdır.

Rekt, 2023 yılında üçüncü mumun yükseleceğini ve bunun da kral varlığı 46.000$’a kadar yükselteceğini öngörüyor.

“Teknik olarak, BTC 3. Mum’un en fazla yükseldiği yıl 2019’du. 2019’da BTC, Mum 1 ve Mum 2 direncine 13.900 dolardan (siyah) yükseldi. Bu nedenle teknik olarak 2023 Mum 3, Mum 1 ve 2 direncini en fazla ~46.000 $ ‘da etiketlemek için artı% 180 artabilir.”

bitcoin analiz
kaynak: rekt capital/twitter

Rekt’e göre Bitcoin 2023’te en yüksek seviyesini görmeyecek

Rekt, daha fazla yükselişin olası görünmediğini söyledi.

“BTC 2023 Mum 3’te aşağı yönlü fitilleme yapmadığı sürece… BTC‘nin +%234’lük bir ralliyi tekrarlaması teknik olarak olası değildir. Çünkü böyle bir hareket fiyatın ~46.000 $ ‘ın ötesinde ~55.000 $’ a yükseldiğini görecektir, bu da bir zamanlar 13.900 $ olduğu gibi yeni 4 Yıllık Döngü direnci.”

bitcoin analiz
kaynak: rekt capital/twitter

Yatırımcı, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmasının daha da olası olmadığını, çünkü bunun tarihsel olarak modele göre dördüncü veya ilk mumda gerçekleşeceğini söyledi.

“Öte yandan, artı %316’lık bir BTC rallisi daha da düşük bir ihtimal. Mevcut fiyatlardan artı %316’lık bir hareket BTC’nin ~68.000$’a yükselerek neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlarken, en erken Mum 4’te ve en geç Mum 1’de tekrar ziyaret edilme eğilimindedir.”

bitcoin analiz
kaynak: rekt capital/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!