Bitcoin Haberleri

DonAlt, Bitcoin’e Bakış Açısını Güncelledi!

Bir yatırımcı olan DonAlt, Kasım ayında Bitcoin’in dip seviyesi olan 16.000 $’dan satın aldı ve sonrasında 25.000 $’lık zirvede sattı. Daha sonra ise 23.000 $’dan yeniden alım yaptı. Bu değişkenliklerle dolu kripto piyasalarının içinde yer alarak bakış açısını güncelliyor.

Haftalık Roundup’ın son sayısında DonAlt takma adı altında yer alan yatırımcı, BTC’nin aylık kapanışının yaklaşmasıyla birlikte piyasa için oldukça önemli bir noktanın geldiğini ifade ediyor.

Bir piyasa gözlemcisi, Bitcoin’in aylık direnci olan 23.291 $’lık seviyenin üzerinde kapanmaya hazırlandığını ve bu durumun BTC’nin 2023 rallisinin henüz sonlanmadığının bir işareti olabileceğini vurguluyor.

bitcoin haberleri

Bitcoin’in potansiyel yükseliş ivmesi devam ediyor

BTC’nin öngörülemeyen doğası nedeniyle kripto piyasaları sürekli değişiyor. Ancak, bu gözlemci, BTC’nin son zamanlarda gösterdiği performansı değerlendirerek, varlığın hala potansiyel bir yükseliş ivmesi taşıdığına inanıyor.

Özellikle, BTC’nin aylık direnci olan 23.291 $’lık seviyenin üzerinde kapanması, piyasanın daha yüksek bir seviyeye doğru ilerleyebileceğine dair bir işaret olabilir. Bu durum, BTC yatırımcıları için umut verici bir gelişme olarak görülebilir ve gelecekteki fiyat hareketleri konusunda bir ipucu sunabilir.

“Eğer (aylık direnç seviyesinin) üzerinde bir kapanış gerçekleşirse, önümüzdeki ay bir miktar düşüş yaşanabilir.

Genel olarak BTC’nin tekrar yukarı yönlü hareket etmesini bekliyorum. Bu nedenle, mevcut pozisyonumdan oldukça memnunum.”

Yatırımcı, yoğun kaybetme korkusu sebebiyle piyasaya tekrar giriş yaptığını ve BTC’deki yükseliş görüşünün, 23.000 $’daki kısa vadeli yükselişin geçersizliğine yaklaşırken bile değişmediğini belirtiyor.

Bir analist ise, Bitcoin’in tekrar 23.000 $’ın altına düşmesi ve 22.500 $ civarında önemli bir kısa vadeli destek seviyesine yaklaşması durumunda, yatırımcıların son derece dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor.

“Kanaatimce, bu bölgede (yaklaşık 23.000 $) en iyi destek seviyesine doğru bir geri çekilme yaşandı.

Eğer fiyatlar bu seviyenin altına doğru kırılırsa, dikkatli olmak mantıklı olabilir. Çünkü artık daha önce görmediğimiz daha düşük seviyelerde işlem yapmaya başlayacağız ve eski aralıklara (22.500 $’ın altındaki seviyelere) geri döneceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!