Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Ethereum Tabanlı Altcoin’de Düşüş Sinyali! Kripto Uzmanından Bitcoin Tahmini!

Kripto uzmanı, Ethereum tabanlı bir altcoin’de düşüş belirtileri olduğunu belirtiyor.

Ali Martinez, Chainlink’in (LINK) değerinin kısa bir düşüş yaşayabileceğini ifade ediyor.

Kripto istatistik şirketi Santiment’e göre, LINK’in 30 günlük piyasa değeri ile gerçekleşen değeri (MVRV) arasındaki oranın geçmişte %19’u aştığında sert düzeltmelere uğradığını belirten Martinez, LINK MVRV‘sinin son olarak %20’ye tırmandığını kaydediyor.

bitcoin haberleri

MVRV, bir kripto paranın şu anki piyasa değerinin, gerçekte ne kadara mal olduğunu gösteren değerle bölünmesiyle elde edilir. 30 günlük MVRV, son 30 gün içerisinde hareket eden tokenlerin oranını ölçer. Bu, yatırımcılar için aşırı alım ya da satım koşullarını belirlemede yardımcı bir araçtır.

Martinez, LINK’in kısa süreli bir düzeltmenin ardından tekrar yükselişe geçebileceğini düşünüyor. Şu anda 19. sıradaki bu kripto para birimi, 7,40 dolar civarında işlem görüyor.

Uzman, ayrıca Bitcoin (BTC) için de analizde bulunuyor. Martinez, Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) kullanarak varlığın aşırı alım ya da satım durumunu değerlendiriyor ve şöyle diyor:

“BTC’nin dört saatlik grafiğine baktığımızda, RSI’nin 74,21 seviyesine geldiğinde ya da bu seviyeyi aştığında, genellikle Bitcoin’de bir geri çekilme görmekteyiz. Son dönemde RSI 82,83’e ulaşmış durumda!”

RSI, 0 ile 100 arasında bir değerdir. 30’un altı alım, 70’in üzeri ise satım sinyali olarak algılanır.

BTC’nin şu anki değeri yaklaşık olarak 27.362 dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!