NEDİR?

Chainlink (LINK) Nedir?

San Francisco merkezli finansal teknoloji şirketi SmartContract, Haziran 2017’de Ethereum blok zinciri ERC-20’ye dayanan Chainlink’i piyasaya sürdü. Chainlink, LINK olarak kısaltılmıştır.

Geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin veri akışları, Web API’leri ve geleneksel banka hesabı ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişmesine izin vererek akıllı sözleşmeler ve blok zinciri arasında bir bağlantı sağlamayı amaçlayan güvenli bir blok zinciri aracı olarak tanımlıyor. .

İlgili Makaleler
chainlink coin gelecegi alinir mi yorumlari
chainlink (link) nedir? 1

Chainlink (LINK) geliştiricileri, geleneksel yasal anlaşmalara olan talebi değiştirerek birçok sektörde akıllı sözleşmelerin önemli ölçüde değişmesine rağmen, blockchain teknolojisinin temel fikir birliği anlaşmasının bunu yapamayacağına inandıkları için blockchain olmayan sistemlere bir köprüdür. Akıllı sözleşmeleri diğer geleneksel sistemlerle etkili bir şekilde iletin. Görmek istediklerini söyledi.

Chainlink ekosistemi, LINK belirteci ve LINK ağı etrafında oluşturulur. API’lerin ve diğer platformların piyasaya sürülmesiyle, geliştiriciler akıllı sözleşmelerin iş ortamlarında uygulanabilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı hedefliyor.

Chainlink ağı, veri kaynaklarına veya diğer API’lere sahip kişilerin, bunları Chainlink belirteçleri karşılığında doğrudan akıllı sözleşmelere sunmalarına izin verecek. Bu kişiler, LINK belirteçleri karşılığında API tabanlı hizmetleri akıllı sözleşmelere ve blok zinciri sistemlerine doğrudan entegre eder.

Chainlink (LINK) Avantajı Nedir?

Chainlink sistemi, blockchain olmayan sistemlerin akıllı sözleşmeler yoluyla blockchain sistemine entegre edilmesini sağlar. API tabanlı hizmetler için blockchain sistemlerinin entegrasyonu, API tabanlı şirketler için işlem güvenliği, üçüncü taraf müdahalesi ve gelişmiş kullanılabilirlik dahil olmak üzere birçok avantaj sağlar.

Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok şirket ve hizmeti blockchain sistemine uyarlamak veya kendi blockchain sistemini kurmak birçok açıdan zahmetli bir süreçtir. Şu anda, Chainlink sistemi, bu blockchain olmayan sistemlerin akıllı sözleşmelerle blockchain sistemlerine adapte olmasını sağlıyor.

what is chainlink
chainlink (link) nedir? 2

Chainlink (LINK) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Chainlink, madencilik dışı bir kripto para birimidir. Chainlink miktarının tamamı şirket tarafından üretilmektedir. Chainlink’in (LINK) toplam çıktısı 1.000.000.000’e (1 milyar) ulaşacak. Şu anda piyasada bulunan Zincir Bağlantılarının (LINK) sayısı 350.000.000’dir.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen DiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu