Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Çin, Kripto Faaliyetlerine Ömür Boyu Ceza Vermeyi Hedefliyor!

Çin, kripto faaliyetlerini sonsuza dek ilan etmenin ve cezalandırmanın yollarını ve araçlarını araştırdığı bildiriliyor. Wu Blockchain’den bir tweet’e göre, Çin’in sanal para birimleri konusundaki hızlı kararı, gelecekte yargı yorumlarını gerektirebilir.

Soruşturmanın durumuna göre, ülkenin kripto ile ilgili tüm ticari faaliyetleri yasa dışı olarak nitelendiren mevcut yasaları şu anda uygulanamıyor. Makul olarak bunun nedeni, hükümetin yargı makamının önceki düzenlemeyi daha fazla yorumlamasını istemesidir.

kripto

Buna ek olarak, Çin geçen ay ülkede devam eden tüm gelen ve giden kripto ticareti faaliyetlerini durdurdu. Sadece bu değil, Çin de tüm token ihracını durdurdu. Bu, Çin vatandaşlarının artık ticaret yapamayacakları veya kripto ile ilgili diğer faaliyetlerde bulunamayacakları anlamına geliyor.

Spesifik olarak, Çin’in bu kripto dostu olmayan kararı, birbiri ardına tüm kripto borsalarının yasaklanmasıyla aynı anda geldi. Aslında bu, tüm kripto topluluğunu şok ettiği için gerginliğe ve olumsuz bir hisse neden oldu. Çin merkezli firma Caijing Magazine, daha da genişleyerek, borsaların ülkeden çıkarılmasının suç faaliyetlerini susturacağını da kaydetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!