Altcoin Haberleri

IntoTheBlock’a Göre Dogecoin Günlük İşlemleri Artışa Geçti!

Yeni veri analizi, IntoTheBlock adlı pazar araştırma platformunun Dogecoin (DOGE) ile ilgili ilginç bir bulguya işaret ediyor: Mayıs ayında, DOGE ile gerçekleştirilen günlük işlemler belirgin bir artış gösterdi.

Dogecoin işlemlerinde artış var

Kripto para analitik şirketinin ifade ettiği üzere, ünlü köpek motifli meme kripto parası DOGE ile yapılan günlük işlem hacmi, bir önceki aya kıyasla büyüleyici bir şekilde %8220 artış göstererek tarihinin en yüksek noktasına ulaştı: İki milyonu aşan bir seviye.

“Hayır, bu grafikte bir yanılgı yok. Bu ay, DOGE ile gerçekleştirilen günlük işlemler %8220 artarak yaklaşık 25.000’den geçen Cumartesi 2,08 milyona ulaştı.”

dogecoin

Aylık dönemin başında, blockchain analistleri BitInfoCharts, 9 Mayıs’ta DRC-20 standardının tanıtılmasının ardından DOGE işlemlerinin, piyasa değeri bakımından lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) işlem hacmini aştığını belirledi.

Kripto para kralı Bitcoin’in BRC-20 standardına benzer olan DRC-20 standardı, DOGE blockchain’inde token oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir dizi kural sağlar. Bu standartlar, bir para birimi olarak kullanılmak yerine, bir varlığın mülkiyetini temsil eder.

Bu süre zarfında, DOGE üzerinden yapılan işlem sayısı 48.547’den 456.491’e yükseldi. Yalnızca birkaç gün sonra, bu rakam 628.209’a çıktı ve daha sonra 88.453’e düştü. Ancak, 17 Mayıs’ta bu sayı 1,1 milyona çıkış gösterdi.

Şu anda Dogecoin, son 24 saatte hafif bir yükselişle 0,72 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!