Bitcoin Haberleri

Bitcoin ETF Onayı için Bekleyiş 2024’e Uzuyor: Eski SEC Yetkilisinden Dikkat Çeken Tahmin

ABD’nin kripto para alanındaki düzenlemelerinde önemli bir kilometre taşı olan Bitcoin destekli bir borsa yatırım fonunun (ETF) onayı, en azından 2024 yılına kadar beklemek zorunda olabilir. Bu, SEC’nin eski İnternet Uygulama Ofisi Başkanı John Reed Stark‘ın bu hafta sonu X sosyal medya platformunda dile getirdiği görüşlerden biri.

Stark, 2023 yılının kripto para düzenlemeleri bakımından büyük bir değişikliğe tanık olmayacağını belirtiyor ve Bitcoin destekli ETF onaylarının daha sonraki bir yıla ertelenebileceğini ifade ediyor.

“Mevcut SEC yönetiminin, bir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamayacağını düşünüyorum. Çeşitli geçerli sebepler var”

bitcoin haberleri
bitcoin haberleri

Gelecekte ‘Crypto Mom’ Başkan Olabilir mi?

Star, bu yılın olumsuz beklentilerine rağmen, kripto paraların destekçileri için gelecek yılın daha parlak olabileceğini belirtiyor. Seçimler sonrasında kripto para düzenlemelerinde büyük değişikliklerin olabileceğini dile getiriyor ve bir Cumhuriyetçi başkanın seçilmesi durumunda, en kıdemli Cumhuriyetçi SEC Komisyon Üyesi’nin, yeni bir Başkan atanana kadar görevi yürütebileceğini ifade ediyor.

Bu bağlamda, şu anda Komisyon’da en kıdemli Cumhuriyetçi pozisyonunda bulunan ve “Crypto Mom” olarak bilinen Hester Peirce‘nin ismi ön plana çıkıyor.

Stark, Cumhuriyetçi bir SEC yönetiminin kripto para düzenlemelerine daha liberal bir yaklaşım sergileyebileceğini, belki de kripto borsalarına yönelik suçlamaların sadece “kayıt ihlalleri” ile sınırlı kalabileceğini de ekliyor.

Bitcoin destekli bir ETF konusunda Cumhuriyetçi bir SEC yönetiminin “çok daha olumlu” bir tavır takınabileceğine dair Stark’ın görüşleri, gelecek yıllarda ABD kripto düzenlemelerinde önemli değişikliklerin kapıda olabileceğini işaret ediyor.

“Eğer Hester Peirce, SEC’nin başında olursa, daha önceki SEC uygulamalarına ve tutumlarına karşı gösterdiği uzun süreli muhalefeti düşünürsek, ABD’nin kripto düzenlemelerine ve kripto ile ilgili diğer konulara daha pozitif bir yaklaşım sergilemesi olasıdır”

Bu değerlendirmeler, ABD’nin kripto para düzenlemelerinin geleceği hakkında farklı bir bakış açısı sunuyor ve yeni bir SEC yönetiminin, sektör için ne gibi değişiklikler getirebileceği konusunda önemli ipuçları veriyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!