Altcoin Haberleri

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Uyarıda Bulundu!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ABD bankalarının yaşadığı çöküşün 2008 finansal krizinin bir yinelenmesine yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Cardano Lideri: Kripto piyasası istikrarlı

Akıllı sözleşme platformunun kurucusu, kripto paraların zorlu makroekonomik koşullar altında dirençli olduğundan, ABD bankacılık modelinin zayıflığa işaret ettiğini belirtti.

“[Kripto] piyasaları sağlam ve istikrarlı. Genel olarak, 2022’den ve FTX krizinden bu yana toparlanma sürecindeyiz ve tamamen düzelmesi biraz daha sürecek, ancak şu anda bir bankacı yerine bir kripto uzmanı olmayı tercih ederim. Kripto dünyası iyidir, bankalar ise pek öyle değil.”

cardano

Cardano kurucusu Hoskinson, bankacılık modelinin çökmekte olduğunu söylüyor ve ABD’nin, bugün 2008’deki bankaların iflasından sonra yaşadığı benzer bir finansal krizle karşı karşıya olabileceğini belirtiyor. 2023’te şimdiye kadar başarısız olanların toplam varlıkları 540 milyar dolardır.

“2008’de 373 milyar dolarlık birleşik varlığımız vardı. Sanırım şu anda 2023 krizinde 540 milyar doları aştık. Yeni başlıyoruz. Biraz zorlayınca tüm bu iş modeli çöküyor ve ardından SVB (Silicon Valley Bank) gibi kuruluşları kaybediyorsunuz ve politikleşiyorlar ve küreselleşiyorlar…

Bu nedenle, her şeyin basit ve saf olduğu ve sadece inşa etmeye odaklanabileceğiniz kripto dünyasında olmak hoştur…

Sonuç olarak, ‘batmak için çok büyük’ ​​sadece daha büyük kurumların ortaya çıkmasına neden olacak. Bu hikâyeyi 2008’de gördük. Ve bu tekrar ediyor. Kimse bunun tekrarlanmasını izlemek istemeyecektir.”

Hoskinson ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nin mantıklı kripto düzenlemelerini benimsemekte diğer yargı bölgelerinin gerisinde kaldığını ve kripto şirketlerinin başka ülkelere yönelme riski taşıdığını söylüyor. Avrupa Parlamentosu’nun son zamanlarda Avrupa Birliği’ndeki kripto işlemleri için Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) adlı bir dizi düzenlemeyi onayladığını hatırlattı.

“Eğer küresel pazarlar için alanı genişletirseniz, insanlar yine de ilerlemeye devam eder. Avrupalılar, MiCA ile ilerliyor. Asyalılar da ilerliyor ve genel olarak kripto paralar için küresel düzenleyici ortam, özellikle GCC (Körfez İşbirliği Konseyi) gibi rekabetçi yetki alanlarında iyileşiyor…

telegram 12

Ancak olan şey, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsizlik durumunda, sadece yurtdışına odaklanmak zorunda kalacağız ve bu, ulusal güvenliğimize ve ekonomimize genel olarak zarar verecektir.”

Cardano yaratıcısı Hoskinson, ABD’nin kripto düzenlemeleri konusunda diğer yargı alanlarına yetişememesinin, kripto şirketlerinin başka ülkelere yönelmelerine ve ülkenin ekonomik ve ulusal güvenliğine zarar verme riski taşıdığına dikkat çekiyor. Bu durum, diğer ülkelerin kripto paraları düzenlemeye yönelik adımlar atmaya devam ederken, ABD’nin bu alandaki ilerlemesinin geri kalmasına yol açmaktadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!