Kripto Para Haberleri

Robert F. Kennedy, ABD’nin Kriptoya Savaş Açtığını Söyledi!

ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., ABD düzenleyicilerinin “kripto paralara karşı yasa dışı bir savaş” başlattığına ve son yerel bankacılık krizini tetiklediğine inandığını söyledi.

Kennedy: ABD Hükümeti, Kriptoya Savaş Açtı

Kennedy, geçen ay 2024 başkanlık yarışında Demokrat aday olarak yer alacağını duyurdu ve yakın zamanda yaşanan bankacılık başarısızlıklarının “devasa bir ekonomik krizin sadece başlangıcı” olduğunu ifade etti.

“Bankalarla sınırlı değil bu durum. Açık pozisyonlar üçüncü ay üst üste düşüş yaşadı. Temel fabrika siparişleri de iki ay üst üste geriledi. Enflasyon orta ve işçi sınıfını ciddi şekilde etkiliyor. Şu an dikkatimizi ülkemizi yeniden yapılandırmaya odaklamalıyız.”

robert f. kennedy 1

Çevre hukukçusu Kennedy, Başkan Joe Biden’ı çökme tehlikesiyle karşı karşıya olan bankacılık sektörü karşısında sadece “geveze güvenceler ve algı yönetimi” sunmakla eleştirdi.

Daha önce Kennedy, Biden yönetimini kripto paralara karşı “düşmanca bir tutum” sergilemekle suçlamıştı ve Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların, insanların finansal sistem olarak adlandırılan “balon“dan kurtulmasına yardımcı olabileceğini savunmuştu.

“2008-2022 arasında, Federal Rezerv, büyük bankalarla işbirliği yaparak 10 trilyon dolar basmıştır – 15 yılda on yüzyıllık bir servet – Bankacılar için büyük bir kazanç.

Bitcoin gibi kripto paralar, bu balon her zaman patlayacak ve halkı etkileyecek bir alanın dışında bir çıkış yolu sunar. Bu nedenle, Beyaz Saray bankacılarla birlikte çalışarak hepimizi bu dolandırıcılık ve kontrol balonunun tuzağına düşürüyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!