Bitcoin Haberleri

Analist Mike McGlone, Bitcoin İçin Çöküş Tahminini Açıkladı!

Deneyimli makro stratejisti Mike McGlone, zorlaşan ekonomik koşullar nedeniyle kripto varlıklarına karşı dikkatli bir tavır sergiliyor.

McGlone Bitcoin Hakkında Konuştu

McGlone, diğer varlıklara kıyasla daha iyi performans sergileyen kripto paraların, deflasyon başladığında değer kaybedebileceğine işaret etti.

“2022, neredeyse her şeyin toparlandığı bir yıl oldu; yüksek beta performansı sergileyen kripto paralar zirveyi gördü, ancak düşen emtialar ve banka mevduatları gibi alanlarda deflasyonist düşüş ivme kazanabilir.”

bitcoin haberleri

Bloomberg Intelligence’ın deneyimli makro stratejisti, daha geniş bir piyasa düşüşü durumunda, yakın zamanda düşen banka hisseleri gibi kripto varlıklarının da aşağı yönlü risklerle karşılaşabileceğini belirtti.

“2008 finansal krizinin ardından ortaya çıkan Bitcoin, ABD’de ilk resesyonla karşı karşıya kalmıştır ve eğer geniş piyasa bankaları izlerse, kripto paralar büyük ihtimalle düşüşe geçecektir.”

McGlone, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için takip edilmesi gereken kritik seviyeler hakkında şunları söyledi:

“24/7 işlem gören, devrimci teknolojilere ve varlıklara sahip lider göstergeler – Bitcoin ve Ethereum – 30.000 $ ve 2.000 $ gibi önemli psikolojik seviyelerde dirençle karşılaşabilirler.

Önyargımız, önde gelen kripto paralar için uzun vadeli yükseliş eğilimi yönünde olmasına rağmen, Fed’in resesyona yönelik sıkılaştırma politikası ve borsadaki baskın düşüş gücü, tüm riskli varlıklar için değer kaybı olasılığını artırabilir ve Bitcoin ve Ethereum en riskli varlıklar arasında bulunuyor.”

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 29.286 $ seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!