Kripto Para Analizleri

Bloomberg Analisti: Kripto Paralar İçin Uyarıda Bulundu!

Bloomberg Intelligence’ın deneyimli makro stratejisi Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasaları için yılın ikinci yarısının azalış trendi içinde olabileceğini söyledi.

McGlone, potansiyel bir ekonomik sansasyon gördüğünü belirtiyor ve bu durumun, hisse senetleri ve kripto gibi riskli varlıkların önümüzdeki dönemlerde değer kaybedebileceği anlamına gelebileceğini ifade etti.

kripto para

Fed kripto parayı kötü etkiliyor

Makro strateji uzmanına göre, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltme eğiliminde ve bu durumun, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin performansını kötü yönde etkileyebileceğini vurguluyor.

“Risk taşıyan varlıkların değeri, ekonomik durgunluk dönemlerinde düşebilir. Hızla yükselen borsalar ve temkinli hareket eden merkez bankaları arasındaki bu çekişme, riskli varlıklar için bir handikap oluşturabilir. Kripto paralar, en riskli varlıklar arasında bulunuyor ve bu durum, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) 2023 yılında 2018’in zirve seviyesini geçememesinin makul bir açıklaması olabilir: Fed hala parasal sıkılaştırmaya devam ediyor.”

BGCI, Amerikan doları üzerinden alınıp satılan en büyük kripto birimlerinin performansını izliyor.

İkinci yarı için zorluklar bekleniyor

Bloomberg Ekonomist ekibinin, kripto para birimleri ve hisse senetleri için “zorlu” bir ikinci yarı tahmin ettiğini belirtiyor.


“Grafikte, Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin yükselirken, BGCI’nin (2. çeyrekte) düşüş göstermesi nadir bir ayrışma sergiliyor.

Bir yıllık federal fon vadeli işlemleri (FF13), bir likidite belirteci olup, yükselişte olan hisse senedi piyasasına, beklentilerin artan faiz artışını eklemesi, kripto birimlerinin fiyatlarını çatıya çıkarabilir.

BGCI, 2023 yılında 1 Haziran’a kadar yaklaşık %50 ve Nasdaq %30 artış gösterdi. Bu durum, trendi durgunluk dönemlerinde tipik olan bir duruma kaydırabilir: riskli varlıkların değeri düşebilir.”

telegram 12
kripto para
kaynak: mike mcglone/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!