Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları, ABD’nin Kripto Baskılarından Korkmuyor!

2022’de kriptonun dibe vuracağını söyleyen bir risk sermayedarı, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve daha geniş dijital varlık piyasasındaki yatırımcıların, ABD hükümetinin sektördeki kilit oyunculara yönelik son yaptırımlarına göz yummadığını söyledi.

Yeni bir CNBC röportajında Chris Burniske, ABD hükümetinin dijital varlık borsası Coinbase’e Wells Notice’in sunulması da dahil olmak üzere kripto ile ilgili faaliyetler üzerindeki baskısının yatırımcıları kripto piyasalarından uzaklaştırmadığını söyledi.

Placeholder ortağına göre, sektör üzerindeki düzenleyici baskı nihayetinde kripto yatırımcılarının inancını güçlendirecek ve daha fazla insanı Bitcoin’e çekecektir.

“Bitcoin’iniz var, Ethereum’unuz var. Temelde bu protokoller umurlarında değil. Geçen yıl toplamda 20 trilyon doların üzerinde değer elde ettiler. BTC, şu anda sahiplerinin %68’inin bir yıldan uzun süredir Bitcoin’lerini satmadığı ya da taşımadığı tüm zamanların en yüksek değerine sahip. Yani tüm bu düzenleyici baskılara rağmen yılmayan insanlar var.

Hatta SVB’nin [Silicon Valley Bank] çöküşünden bu yana gördüğümüz gibi, BTC’ye daha da fazla kaydıklarını söyleyebilirim. İşte bu noktada hükümetin stratejisinin nihayetinde geri teptiğini göreceğinizi düşünüyorum.”

bitcoin/ethereum haberler

Bitcoin, bankacılık sistemine karşı güveni arttırıyor

Burniske ayrıca BTC’nin geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin sarsılmaya başladığı “böyle anlar” için yaratıldığının altını çiziyor.

“BTC mevcut sisteme bir alternatiftir. Ethereum da internete özgü bir finansal sistem işletiyor. Bunlar tüketiciler için farklı bir seçim yapma ya da en azından çeşitlendirme araçlarıdır. Ödeme gücü riski yoktur. Algoritmik arz var. Şu anda geleneksel sistemde gördüğümüz bulaşıcılığa yakalanmayacak ve bu yüzden tüketicilerin bu konuda eğitilmesi çok değerli.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!