Bitcoin Haberleri

Analist, İki Makro Olayın Bitcoin’i Ezebileceğini Söyledi!

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in (BTC) yakın vadeli kaderinin iki önemli makroekonomik olaya bağlı olacağını söyledi.

Bitcoin için dönüm noktası

DataDash’ın sunucusu yeni bir videoda, YouTube abonelerine piyasanın Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunu ve her ikisi de bu hafta yapılması planlanan yılın son Federal Rezerv toplantısını beklediğini söyledi.

“İnsanlar neden Bitcoin düşüşünü satın almıyor? Bence bunun nedeni önümüzdeki hafta açıklanacak olan TÜFE raporu ve Fed’in FOMC toplantısında açıklayacağı enflasyon rakamları.”

TÜFE raporu 12 Aralık’ta açıklanacak, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı ise 14 Aralık’ta gerçekleşecek. Merten, genellikle kripto piyasalarını hareketlendiren TÜFE raporunun muhtemelen beklenenden daha yüksek enflasyon verilerini ortaya çıkaracağını söyledi.

bitcoin haberleri

Merten piyasanın %80’inden fazlası Fed’in faiz oranlarını 50 baz puan artırmasını beklerken, TÜFE raporuna bağlı olarak artışın daha yüksek olabileceğini söylüyor.

“Eğer Federal Rezerv TÜFE’de aşağı yönde büyük bir değişiklik görürse, yani enflasyonun aylık bazda hala inanılmaz derecede yüksek olduğunu ve %2’ye ulaşmayı hedefledikleri yıllık hedefin hala çok uzakta olduğunu görürse o zaman 75 baz puanlık bir artış daha yapabilirler. Enflasyonu hemen şimdi, burada düzeltmek için gerekeni yapacaklarını kanıtlamak isteyebilirler.”

Analist, Fed’in beklenenden daha düşük bir faiz artırımına gitmesi halinde bile piyasaların baskı altında kalacağını söyledi.

“Bu, piyasanın hemen kurtarıldığı anlamına mı geliyor? Bu bir sonraki boğa koşusunu başlattığımız anlamına mı geliyor?

Aslında önceki ayı piyasalarına bakarsak, Fed dönmeye ve federal fon oranını birkaç puan düşürmeye başladığında bile hisse senetlerinin hala düştüğünü göreceksiniz. Yine de düşük performans göstermiştir çünkü insanların bu tür şeylerin gecikmeli etkileri olduğunu söylediği noktada. Hemen gelip faiz oranlarını düşürüp günü kurtaramazsınız.”

Bitcoin güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!