Bitcoin Analizleri

Popüler Analist, Bitcoin’in Altcoinlere Hükmedeceği Konusunda Yatırımcıları Uyardı!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, düzenleyici belirsizliğin Bitcoin’in (BTC) muhtemelen diğer dijital varlıklara hükmedeceği anlamına geldiğini söyleyerek altcoin yatırımcılarına bir uyarıda bulundu.

Yeni bir video güncellemesinde, kripto analisti Benjamin Cowen YouTube abonelerine, BTC’nin 2021’deki rallisini büyük bir altcoin dalgalanması izlemesine rağmen kral kriptonun diğer dijital varlıkları yeneceğini söyledi.

“İnsanların, sırf 2021’de gerçekleşti diye altcoin piyasasının BTC’yi takip edeceğini varsayarken biraz dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.

Aslında altcoin piyasasının bu rallilerden sonra her zaman Bitcoin’i takip etmediğini ve bu nedenle altcoin piyasasının BTC çiftlerinde devalüasyona yol açmaya devam edeceğini gösteren pek çok örnek var.”

bitcoin analiz

Altcoinler Bitcoin’den daha hızlı değer kaybediyor

Cowen ayrıca, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının kral kriptoya ait olduğunu izleyen BTC Dominance endeksini (BTC.D) de yakından takip ediyor.

Cowen’a göre BTC.D, düzenleme baskısı nedeniyle altcoin piyasalarındaki belirsizliğe atıfta bulunarak kritik direnç alanını muhtemelen aşacak. Yükselen bir BTC.D grafiği, Bitcoin’in altcoinlerden daha hızlı değer kazandığını ya da altcoinlerin BTC’den daha hızlı değer kaybettiğini gösteriyor.

“[BTC.D]’nin bu şekilde geri döneceğini varsayan pek çok insan olduğunu biliyorum, ancak bunun kırılma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Bence altcoin piyasasına ilişkin düzenleme riskinin göreceli belirsizliği, menkul kıymet olup olmadıklarının bilinmemesi ve yine tam olarak gerçekleşmeyen ancak bu yılın sonlarında [veya] gelecek yılın başlarında gerçekleşebilecek durgunluk riski, bence altcoinlerin bu süre zarfında sığınak sağlamayacağını, ancak BTC’nin göreceli sığınak sağlayabileceğini düşünüyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: benjamin cowen/youtube

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 27.594$’dan işlem görüyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!