BİTCOİN

ABD’li Senatör, Bitcoin’e Destek Mesajı Verdi: Bitcoin’deyim!

ABD Senatörü Cynthia Lummis bir röportajda tamamen Bitcoin’de olduğunu söyledi. Röportaj, Miami’de yılın başlarında Bitcoin Konferansı sırasında gerçekleşti.

Senatör Lummis, Wyoming senatörü olarak seçilen ilk kadın oldu. Bu adıma uygun olarak senatör, Bitcoin’in enflasyonla mücadele için harika bir yol olduğuna inanıyor.

Dolar Enflasyon Oranı

Enflasyon oranı, ABD doları karşısında %2 seviyerinde. Diğerleriyle birlikte, oranın yıllar geçtikçe artması muhtemel görünüyor.

Bu, insanları kendilerini enflasyona maruz bırakmayan para depolamak için alternatif yollar aramaya yöneltti. Doğası gereği, Bitcoin enflasyona tabi değildir. Bu, Bitcoin’i tasarruf söz konusu olduğunda harika bir değer deposu yapıyor.

Ancak madalyonun çılgınca değişken doğası hala birçok insanı ilgilendiriyor. Fiyat manipülasyonu da Bitcoin için büyük endişe kaynağıdır. Ve bu, paranızı Bitcoin’de biriktirirken “alarm” için bir nedendir.

Ancak Senatör Lummis, Bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğuna inanıyor.

jr 0263 3 1024x639 1
ABD'li Senatör, Bitcoin'e Destek Mesajı Verdi: Bitcoin'deyim! 1

Finansal İnovasyon Grubu

Wyoming senatörü, Bitcoin’in meşru bir alternatif değer deposu ve değişim aracı sağladığını açıkladı. Ayrıca, fiat para birimlerinin devalüasyonu üzerinde bir kontrol görevi göreceğini de sözlerine ekledi.

Görev süresinin sadece altı ayı olan Lummis, her zaman Bitcoin dostu olmuştur.

Sonuç olarak, senatör Finansal İnovasyon Grup Toplantısının başlatıldığını duyurdu. 

Senatör Lummis, ABD finansal sistemlerinde sorumlu inovasyonu vurgulamak için Finansal İnovasyon Grubunu kurdu. Bu, finansal piyasaların Amerikalılar için her şey dahil, güvenli ve müreffeh olmasına yardımcı olacaktır.

Senatör Lummis, Biden yönetimi ile Bitcoin konusunda görüşmelerde bulunduğunu da gündeme getirdi. Görüşmelerin cesaret verici ve verimli olduğunu söyledi.

Görüşmeler, dijital para birimlerinin düzenlenmesinden sorumlu kurumlarda atanan kişilerle yapıldı.

Senatör Lummis, “Ayrıca, Biden yönetiminin Bitcoin gibi dijital varlıkları düzenleyen kilit kurumlardaki atadığı kişilerle bir dizi üretken ve cesaret verici görüşme yaptım. Bu alan yeni ve keşfedilmemiş ve ekibim dijital varlıkları Amerikan finansal sistemine dahil etmek için çalışırken onlarla birlikte çalışıyor” dedi.

Düzenleme ile ilgili olarak, Senatör Lummis, “Öncelikle Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve diğerleri ile yeni tür bankalar ve dijital varlıklarla ilgili herhangi bir düzenlemenin onu boğmak yerine inovasyonu teşvik etmesini sağlamaya odaklandım. ”

Senatör Lummis’in üstlendiği bu görev, ABD tarafından Bitcoin lehine haberlerin geleceği ihtimalini yükseltmiş oldu.

Kaynak: Bitcoinist

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!