Altcoin Haberleri

Avalanche’da (AVAX) Neler Oluyor? Fiyat Neden Dalgalanıyor?

Popüler akıllı sözleşme platformu Avalanche’da (AVAX) yaşanan fiyat düşüşleri piyasadaki yatırımcıları endişelendiriyor. AVAX tokeni neden 10 doların altına düştü, bir bakış atalım.

Yaklaşık olarak 9,54 milyon AVAX’ın 26 Ağustos Cumartesi günü piyasaya sürülecek olması, bu düşüşün arkasındaki ana etkenlerden biri olabilir. 99 milyon dolar değerindeki bu token miktarı, AVAX’ın dolaşımdaki toplam arzının %2,8’ini oluşturuyor. Gelecek yıl boyunca, dolaşımdaki arzın %24,5 artırılması bekleniyor, şu anki durumda ise AVAX’ın toplam arzının yarısından fazlası kilitli.

avax
avax

AVAX Fiyatı Neden Azalıyor?

Dolaşımdaki AVAX arzındaki bu artış, token’in kıtlığını azaltabilir ve bu durum fiyat düşüşleriyle sonuçlanabilir. Eğer talep sabit kalırsa veya azalırsa, kısa vadede fiyatlar düşebilir.

AVAX fiyatındaki düşüş sadece token kilit açılımı haberlerinden kaynaklanmıyor; aynı zamanda genel kripto para piyasasındaki düşüş trendi de etkili oluyor. Özellikle Bitcoin’in 25.300 dolara kadar düşmesi, piyasada genel bir değer kaybını tetikledi. Sadece birkaç hafta önce, Temmuz ayında, AVAX 12 dolar civarında işlem görüyordu.

AVAX’ın değer kaybı, genel piyasa düşüşünün yanı sıra, yakın zamanda gerçekleşecek token kilit açılımının da bir sonucu olabilir.

23 Ağustos itibarıyla CoinGecko verilerine göre, Avalanche (AVAX) 10,22 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son bir haftalık zaman diliminde popüler kripto para birimi %11 değer kaybı yaşadı. Ayrıca, 2023 yılının başından bu yana AVAX fiyatı %50 düşüş gösterdi.

Bu analiz, piyasadaki durgunluğu ve Avalanche (AVAX) token’in gelecekte nasıl bir performans sergileyebileceği hakkında yatırımcılara önemli bir bakış sunmaktadır. Yaklaşan kilit açılımı ve genel kripto para piyasasındaki düşüş trendi, AVAX’ın fiyatının neden düştüğü konusunda anahtar bilgiler sunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!