BİTCOİN

Bitcoin (BTC), 28K Dolarlık Dipten Sonra 40.000 Dolar Seviyelerine Doğru Yürüyor! Grafik Analiz!

Salı günü, Bitcoin 28.000$ seviyelerine ulaşan başka bir düşüş yaşadı. Açıkçası, dünyanın en büyük kripto para birimi son birkaç gün içinde ciddi bir düşüş eğilimi gösterdi. Ancak grafiklere bakıldığında BTC tekrar 40.000 dolar seviyesine doğru ilerliyor.

btc chart source 1024x604 1
BTC Grafiği Kaynak: Tradingview.com

Yukarıdaki grafikte, BTC’nin son birkaç gün içinde büyük bir fiyat düşüşü yaşadığını görebiliyoruz. Spesifik olarak, Bitcoin son 7 gün içinde -%15,5’lik bir düşüş oranı kaydetti. Bu, Bitcoin’in dünya çapında karşılaştığı sol ve sağ sorunların sonucu gibi duruyor.

Bununla birlikte son 12 saatte Bitcoin, düşüş durumundan 30 bin doların altında agresif bir fiyat artışı gösteriyor. Bu yükseliş performansı devam ederse, Bitcoin fiyatı kısa sürede toparlanabilir. Ayrıca, kripto para geçen ayki fiyat pompasını tekrarlayabilirse, Bitcoin 40 bin dolarlık yükseliş fiyatını kırabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası kriptoyu desteklemeye devam ederse, bunların hepsi mümkün olacak.

Fiyat düşüşünün nedenlerinden birinin de Çin Ziraat Bankası’nın 21 Haziran’da yaptığı açıklamadan kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Finans kurumu, Bitcoin gibi sanal para işlemlerinin kullanımını yasakladığını belirtiyor. Şu anda BTC, 24 saatlik 64.176.302.560$ işlem hacmiyle 34.09.19$ seviyesinde işlem görüyor.

Daha önce, Sublime Traders’tan Andrei Stanciulescu, Bitcoin’in muhtemelen 80.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Bununla birlikte, BTC’nin toparlanmadan önce 15.000 dolara kadar düşebileceği konusunda da uyardı. Tahmin, Bitcoin’in aşağı yönlü spiralinde oluşturduğu direnç seviyelerine dayanıyor. Böylece Andrei, bu seviyelerin daha sonra en yüksek kriptoyu 80.000 dolara itecek kilit katalizörler olarak hareket edeceğini iddia ediyor.

Bu arada, bir Twitter hesabı yakın zamanda BTC kullanıcılarının sayısını internet kullanıcılarıyla karşılaştıran verileri tweetledi. Verilere dayanarak, BTC kullanıcılarının miktarının, internetin erken bir aşamada olduğu 1997’de, 20 yıl önce dünya çapında ağın sahip olduğu ile kabaca aynı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, zorlu bir piyasa çöküşü yaşadığında insanların Bitcoin hakkında endişelenmesine gerek yok.

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!