Bitcoin Haberleri

IRS’den 12.000.000 Doların Üzerinde Bitcoin Çalındı!

Ohio’lu bir adam, İç Gelir Servisi’nden (IRS) milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) çalmaktan suçlu bulunduğunu kabul etmesinin ardından onlarca yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan (DOJ) yapılan yeni bir basın açıklamasına göre; Cleveland, Ohio’dan 31 yaşındaki Gary Harmon başlangıçta yetkililer tarafından kardeşinden ele geçirilen dijital varlıkları çaldığı için 40 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Gary Harmon, haber yazıldığı sırada yaklaşık 12 milyon dolar değerinde 712 Bitcoin çaldıktan sonra telgraf dolandırıcılığı ve adaleti engelleme suçlarını kabul etti. Yetkililer daha önce BTC’yi, Ağustos 2021’de kara para aklama komplosundan suçlu bulunan Harmon’ın kardeşinden ele geçirmişti.

bitcoin haberleri

Bitcoin’e erişmek için kardeşinin bilgilerini kullandı

DOJ’a göre Harmon, Bitcoin’e erişmek ve çalmak için kardeşinin kimlik bilgilerini kullandığını itiraf etti; bu da BTC’ye uzaktan erişmek için gereken tohum cümlelerini veya özel anahtarları bildiği anlamına geliyor.

Şubat 2020’de Gary Harmon’ın kardeşi Larry Harmon, bir darknet para yıkama işi olan Helix aracılığıyla milyonlarca dolar değerinde sanal varlık aklamaktan tutuklandı. Tutuklandığı sırada bir kripto depolama cihazı ele geçirildi ancak yetkililer üzerindeki BTC’ye erişmek için güvenliğini kıramadılar. Bloomberg, kripto depolama cihazının IRS tarafından tutulduğunu bildirdi.

Basın açıklamasına göre, Gary Harmon Bitcoin’i kendi cüzdanına aktardı ve ardından BTC’yi madeni para karıştırıcıları kullanarak yıkadı.

6 Ocak’ta Gary Harmon suçunu kabul etti ve çalınan Bitcoin’i kaybetmeyi kabul etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!