Bitcoin Haberleri

Bu Faktör Bitcoin’i Diğer Tüm Kripto Varlıklardan Ayırıyor!

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, temel bir faktörün Bitcoin’i diğer tüm dijital varlıklardan ayırdığını söylüyor.

Alden, What Bitcoin Did podcast’inde Peter McCormack’a Bitcoin’in ağ etkisi veya kullanıcı sayısının ağın değerine doğrudan katkıda bulunduğu fenomen nedeniyle türünün tek örneği olduğunu söyler.

Alden, Wikipedia’nın kopyalanmasının orijinal site tarafından oluşturulan trafiğin kopyalanmasıyla nasıl sonuçlanmayacağını göstererek Bitcoin’in ağ etkilerini vurguluyor.

bitcoin 5

“Wikipedia’yı kopyalayabilirim… Web sitemde Wikipedia yayınlayabilirim ve soru şu: ‘Wikipedia’nın aldığı trafiğe yakın bir yere ulaşabilir miyim?’ Tabii ki cevap hayır… Oradaki tüm metinleri kopyalayabilirim ama ağ efektini kopyalayamam. Spesifik olarak, internetteki milyonlarca ve milyonlarca bağlantıyı gerçek Wikipedia’ya işaret eden kopyalayamıyorum. Vikipedi’yi sürekli güncelleyen aktif kullanıcı tabanını da kopyalayamıyorum.

Bitcoin bu ağ etkisine sahiptir. ”

Analist ayrıca, BTC’nin üzerine inşa edilmiş bir katman 2 ödeme ürünü olan Lightning Network’ün Bitcoin’in halihazırda desteklenen ağ etkilerini nasıl daha da geliştireceği konusunda fikir veriyor.

“Bu ağı çok kullanışlı hale getiren yıllar süren likidite ve düğümler… geliştirilmesi uzun zaman alıyor. Bunu yapmak, başka bir DeFi projesinden veya bir blok zincirinden daha zordur.

Ve böylece BTC artık üzerine inşa edilmiş birden fazla ağ efekti katmanına sahip. Güvenlik daha yüksektir. Geliştirme daha güvenli ve bunun üzerine inşa edilen özellikler var. Genel olarak, Bitcoin’i diğer tokenlerden ayıran şey budur ve esas olarak bunu Bitcoin’in kendisine kıyasla para ve diğer her şeyi en iyi ihtimalle, eşitlik veya en kötü ihtimalle bir dolandırıcılık olarak görmemizin nedeni budur.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!