Bitcoin Haberleri

Usta Trader Benjamin Cowen, “Ölüm Haçı” İçin Kurtulma Yollarından Bahsetti!

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin boğalarının dikkatini çeken bir düşüş göstergesini yorumladı.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, “ölüm haçına” veya BTC’nin 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamanın altına geçişine dikkat çekiyor. Olay genellikle birçok tüccar tarafından düşüş göstergesi olarak görülüyor.

Yakından takip edilen analist, 465.000 abonesine hareketli ortalamaların, bize zaten bildiğimizi söyleyen gecikmeli göstergeler olduğunu hatırlatıyor.

“Son zamanlarda işlerin düşüşe geçtiğinin söylenmesi gerekiyor mu? Hayır, yapmıyorsun.” 

Daha önce Bitcoin için boğa döngülerini uzatma fikrini ortaya koyan Cowen, Bitcoin için uzun bir konsolidasyon ve aralık döneminin olduğunu söylüyor. Analist, BTC’nin 100.000 dolara gideceğine inandığını, ancak bu fiyat hedefine ulaşmak için birçok kişinin tahmin ettiğinden daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu iddia ediyor.

bitcoin s ba3e cover

“Bitcoin’in birçok kez tartıştığımız gibi, çoğu tahminden çok daha uzun bir döngüde olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle, konsolidasyon dönemlerinde, çoğu insan muhtemelen 14.000 dolara taşındıktan sonra 2019’da yarım yıl konsolidasyon için harcadığımız şekilde hafife alacaktır. Bunun sahte bir boğa koşusu olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak yine de yükselmeden önce konsolidasyon için biraz zaman harcadık.”

Cowen, artık ölüm çaprazının neredeyse tamamlandığını, Bitcoin boğalarının sabırsızlıkla bekleyebileceği olumlu bir şeyin potansiyel bir “altın haç” veya 50 günlük hareketli ortalamanın 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkması olduğunu söylüyor. Bu durum birçok tüccar tarafından oldukça yükseliş sinyali olarak görülüyor.

“Ölüm haçıyla ilgili güzel bir şey, belki de dört gözle bekleyebileceğiniz bir sonraki şeyin gelecekteki bir altın haç olmasıdır. Şimdi, ne kadar süreceğini bilmiyorum… Tarihsel olarak konuşursak, en azından son yıllarda, 20 haftalık [hareketli ortalamanın] üzerine çıkmamızın altı ay sürebileceğini ve ardından bunu destek olarak tutabileceğimizi biliyoruz. ”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!