Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Mark Yusko, Bitcoin Boğa Sezonunun Çok Yakın Olduğunu Söyledi!

Mark Yusko, Morgan Creek Capital CIO’su olarak Bitcoin’in (BTC) yeni bir boğa piyasasına doğru ilerleyebileceğini düşünüyor.

Kripto analisti Scott Melker ile yaptığı bir röportajda; hedge fon yöneticisi, BTC’nin yarılanma etkinliğine doğru ilerleyen yolunun büyük ihtimalle yükseliş fiyat hareketini tetikleyeceğine inanıyor.

“Ama baharın, yazın hemen köşede olduğunu iddia edeceğim. Tahminim Mayıs, Haziran gibi, yarılanmadan dokuz ay önce. Ve bu böyle devam edecek.”

Morgan Creek Capital yöneticisi Mark Yusko’ya göre, kripto sektöründeki yükselişler genellikle menzile bağlı fiyat hareketleridir ve yaz dönemi yükselişin en belirgin olduğu zamanı temsil eder.

bitcoin haberleri

Bitcoin yarılanması fiyat artışına olumlu tepki verebilir

Yusko ayrıca Bitcoin’in fiyatının, önceki yarılanma etkinliklerinde olduğu gibi, kripto para biriminin değerini artırmak için yarılanmaya olumlu tepki vereceğini öne sürüyor. Nisan 2024’te gerçekleşecek olan yarılanma, BTC madencilerinin ödüllerini her dört yılda bir yarı yarıya azaltır.

“Her dört yılda bir blok ödüllerini keseceğiniz Bitcoin’e kodlanmış durumda. Blok ödüllerini keserseniz, teorik olarak, fiyat ayarlanmadığı sürece bir grup madenci işsiz kalacaktır. Fiyat ayarlaması da hareket yaratır.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 22,356 $’dan işlem görüyor.

Mark Yusko, aynı faktörlerin fiyatlandırdığı geleneksel varlıkların aksine, Bitcoin’in adil piyasa değerinin farklı kaynaklardan geldiğine dikkat çekiyor. Ona göre, geleneksel varlıkların fiyatları, GSYH büyümesi, faiz oranları ve ekonomi ile daha güçlü bir korelasyona sahipken, Bitcoin’in fiyat hareketi daha çok arz ve talep dengesine bağlıdır.

“Bitcoin kariyerim boyunca gördüğüm en ilişkisiz varlık.”

telegram 12
dogecoin haberleri

Mark Yusko, meme token’i Dogecoin (DOGE) hakkında eleştirilerine devam ediyor ve DOGE’un gerçek bir kullanım alanının olmaması nedeniyle hiçbir değere sahip olmaması gerektiğini savunuyor.

“Dogecoin gibi spekülatif bir saçmalık, neden var ki? Yani aklım acıyor. DOGE sıfır olduğunda ayı piyasasının sona ereceğini söyledim ve bunun arkasında durmak istiyorum ama yapamam çünkü aptal insanlar aptal olmaya devam edecek. Bu adamla bir tartışmaya girdim. Ve aslında bir arkadaşım. “Memlerin değeri vardır.” dedi.

“Hayır, yoktur.”

Dogecoin bu haberin yazıldığı sırada 0,0769 $ değerindeydi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!