Altcoin HaberleriKripto Para Rehberi

USD Coin (USDC) Nedir?


USD Coin (USDC) Amerikan dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Taze coin sistemlerinden biri olan USD coin diğer kripto para birimlerine de alternatif sunar. Özellikle Tether ve TruelUSD destekli coin kaynakları için önemli bir alternatiflik sunmaktadır.
Halka açık blok zinciri yönetmek ve kullanmak amaçlı ön görülen sisteme dayalıdır. Kurucusu olan Centre 28 Eylül 2018’de sistem çalışmasını başlatmıştır. Usd coin özelliği Ethereum tabanlı olmasıdır.
Bu nedenle Ethereum sistemine benzeyen bir yapıda çalışmaktadır. Fiyatı 1 dolara sabitlenen USD coin sistemi her kripto para kullanıcına uyumluluk sağlar. Stabil düzen kurulan kripto alt tasarımı akıllı kontrat özelliği taşır. Aynı zamanda yazılım geliştiriciler için elverişli sistem sunar.

USD Coin (USDC) Coin Nedir?

USD Coin (USDC) nedir sorusu 1 Amerikan dolarına sabitlenmiş kripto birimi olarak yanıtlandırılabilir. Centre tarafından kurulan bu sistem piyasaya sürülen her dolar kaynağını yakından takip etmektedir.
USDC yönetimine bağlı bu sistem oldukça kolay anlaşılabilir bir prensiptedir. Tamamen lisanslı şirketler tarafından yönetilir. Bu sayede güvenilirliği kanıtlanmış bir kripto sistemi olduğu bilinmektedir. USD satın alan müşteriler açısından uyumlu olan bu sistem kara para aklama amaçlıda kullanılabilir.
Ethereum tabanlı olmasından dolayı Ethereum kontratlı cüzdanların kullanılmasını sağlar. Çünkü Ethereum ağını kullanmaktadır. Çevrimiçi cüzdanlarla yürütülen işlemler stabil düzeydedir. Bu sayede güvenlik çatısı hiçbir zaman aşılamaktadır. Düzenli takibi yapılan bu sistem her coin yatırımcısına yönelik alternatif bankacılık sistemini de sunar.

usd coin (usdc) nedir?

USD Coin (USDC) Geleceği

USD Coin (USDC) geleceği önemli ölçekte yakından takip edilen kripto para sistemiyle ilgilidir. Geleceğe dönük yatırım amaçlı önemli bir seçenektir. Kara para aklama konusunda mümkün olan en üst seviyeyi sunar. Aynı zamanda küçük ve büyük çaplı işletmeler açısından uyumludur.
Tekli müşterilere yönelik alternatif kullanım özelliği vardır. Gelecek yıllarda daha fazla kullanılan bir sistem olacaktır. Alışverişten banka işlemlerine kadar her türlü işleme kolaylık sunar.
Avantajlı yapısı ve 1 dolara sabitlenmiş olması zarar ettirmeyi engeller. Bu sayede ileriye dönük stabil bir yatırım teklifi de sunmuş olur. Kullanıcılar açısından oldukça mükemmel bir çalışma prensibine sahiptir.

USD Coin (USDC) Avantajları

USD Coin (USDC) kripto sistemleri içinde en avantajlı olanlarından biridir. Ethereum alt tabanlı olan bu sistem hem güvenilir hem de kolaylık sunmaktadır. USD coin avantajları ise şu şekilde sıralanır.

  • Katılım programının açık olması
  • Bağımsız denetçilere yönelik şeffaflık sağlaması
  • Amerikan kanunlarına uyumlu olması
  • Açık kaynaklı sisteme sahip olması
  • Hızlı işlem yapabilme özelliğini sunması
  • İleriye dönük yatırımlarda kar ettirmesi

Yukarıda sıralanan özellikler USD coin kripto para biriminin avantajlarıdır. Tüm yatırımcılar için güvenliği en üst düzeyde tutmaktadır. Riskli kripto para biriminde değişken fiyat aralıkları bakımından en güvenli tercihtir. Bu sayede ekonomik dalgalanmalarda bile kullanıcıya kar ettirme şansı sunar.

USD Coin (USDC) Fiyatı

USD Coin (USDC) fiyatı 1 Amerikan dolarına sabitlenmiş durumdadır. Amerikan dolarının bugünkü fiyatı 8.88TL olarak bilinmektedir. USD coin işlem hacmi ise 34.555.876.947.00.28.30% olarak biliniyor. Fakat bu işlem hacmi 24 saatlik bir süreçte olan işlem kapasitesidir.
Her an değişen hacim etkileşimi oldukça fazladır. Aynı anda birçok kullanıcının işlem yapabilmesini sağlayan hızlılık sunar. Bu sayede avantajlı ve kullanılabilir tarafı çok yönlüdür. Dijital paranın basit hali olarak ta tanımlanır. Çünkü Amerikan doları dünya çapında kullanılabilen bir para birimidir.
Düşünüldüğünde 1,1 oranında doğrudan dönüşüm tasarrufu elde etmek mümkündür. Bu sayede katılımcıların çoğu USD coin seçeneğini tercih etmektedir. Borsa yönünden incelendiği vakit avantajı olduğu kadar dezavantajı da bulunur. Bu nedenle dikkatli takip isteyen bir sisteme aracılık yaptığı bilinir.

USD Coin (USDC) Dezavantajları

USD Coin (USDC) dezavantajları arasında en iyi bilinen gerçek piyasada bulunan coinlere benzerlik göstermesidir. Aynı türde birçok coin çeşidi bulunduğu için farklı özelliklere ihtiyaç duymaktadır.
Teknik destek kapsamında oluşan sorunlar dezavantajlarıdır. Bu konuda Tether USD coin tercih edenlere yönelik önemli bir örnektir. Genel bakımdan güvenli bir sistemi bulunsa da yeterlilik sağlamadığı bilinir.
Madeni paranın alınabilmesi nedeniyle önemli bir avantajı bulunmaktadır. Fakat ileriye dönük bütünleşen ağ zincirleri içinde USD coin tek kalmakta ve ekstra farka ihtiyaç duymaktadır. Doğru araştırma yapıldığı zaman dezavantajların avantaja dönüşeceği özelliği ise sabittir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!