Bitcoin Haberleri

ECB Yetkilileri Bitcoin’in (BTC) Önemsiz Hale Gelmek Üzere Olduğunu Söyledi!

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) üst düzey üyeleri Bitcoin’in (BTC) önemsiz bir varlık haline gelmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

Yeni bir blog yazısında ECB yetkilileri Ulrich Bindseil ve Jürgen Schaaf, kral kriptonun Kasım 2021’de belirlenen 69.000 $ ‘lık zirvesinden fiyat düşüşünün BTC’nin son ayaklarında olduğunun bir göstergesi olduğunu söylüyor.

İkili, Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda istikrar kazanmış olsa da, yatırımcıların bunu amiral gemisi kripto para biriminin yeniden yükseleceğine dair bir işaret olarak almaması gerektiğini söyledi.

BTC’nin değeri Kasım 2021’de 69.000 $ ile zirve yaptıktan sonra Haziran 2022 ortasında 17.000 $’a düştü. O tarihten bu yana değer 20.000 dolar civarında dalgalanıyor. BTC savunucuları için, görünüşteki istikrar yeni zirvelere giden yolda bir soluklanmaya işaret ediyor.

Ancak daha büyük bir olasılıkla bu, yapay olarak yaratılan ve önemsizliğe giden yolun son nefesidir – ve FTX iflas edip BTC fiyatını 16.000 doların çok altına düşürmeden önce bu zaten öngörülebilirdi.”

bitcoin haberleri

ECB: Bitcoin’in piyasa değeri tamamen spekülasyona dayanmaktadır

Yetkililer, teknolojisinin ödemeler için uygun olmadığını ve değerlemesinin tamamen spekülasyona dayandığını söyleyerek BTC’nin faydasını sorgulamaya devam etti. Ayrıca BTC’nin geleneksel varlıklarda bulunan özelliklerden yoksun olduğu için bir yatırım olarak uygun olmadığını söylediler.

BTC’nin kavramsal tasarımı ve teknolojik eksiklikleri onu bir ödeme aracı olarak tartışmalı hale getiriyor: gerçek Bitcoin işlemleri zahmetli, yavaş ve pahalı. BTC hiçbir zaman yasal gerçek dünya işlemleri için önemli ölçüde kullanılmamıştır.

2010’ların ortalarında, BTC’nin değerinin kaçınılmaz olarak yeni zirvelere yükseleceği umudu anlatıya hakim olmaya başladı. Ancak BTC bir yatırım olarak da uygun değildir. Nakit akışı (gayrimenkul gibi) veya temettü (hisse senetleri gibi) yaratmaz, üretken bir şekilde kullanılamaz (emtialar gibi) veya sosyal fayda (altın gibi) sağlayamaz.

Bu nedenle BTC’nin piyasa değeri tamamen spekülasyona dayanmaktadır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!