Bitcoin Haberleri

Novogratz: Bitcoin, Faiz Oranları ve Para Politikalarından Etkileniyor!

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve kripto paraların önemini vurgularken, bankaların rahatsız edici sorunlarla karşı karşıya olduğu ve bu sorunların yaygın ve derin olduğu konusunda uyarıyor.

Novogratz, CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda, küresel ölçekte bir kredi sıkışıklığı yaşanacağına dair bazı öncü göstergelerin bulunduğunu söylüyor.

“Emtia piyasası size söylüyor, petrol piyasası size söylüyor… bir resesyona doğru gidiyoruz. ABD’de ve küresel çapta bir kredi sıkışıklığı yaşayacağız.”

Galaxy Digital’in CEO’suna göre, kredi sıkışıklığı bankaların mevduat sahiplerinin varlıklarının güvenliği konusundaki endişelerinin artması ve mevduatlardaki düşüşün ardından sermaye tabanlarını yeniden inşa ederken kredi verme faaliyetlerini azaltmalarından kaynaklanacak.

“Şimdi elinizde kredi sıkışıklığına girecek bir piyasa var. Bankalar sermayelerini nasıl yeniden inşa ederler? Daha az kredi verirler. Dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kredi sıkışıklığı yaşandığını göreceksiniz ve bu da piyasada dramatik bir şekilde fiyatlanmaya başlıyor.”

bitcoin haberleri

Bankalarda yaşanan problemler Bitcoin ve ETH’yi harekete geçirdi

Novogratz, faiz oranlarının yakın vadede bir dizi artıştan sonra düşeceğini tahmin ederken, Bitcoin’in (BTC) yaratımının gevşek para politikalarından ilham aldığına dikkat çekiyor, özellikle de yakın zamanda başlaması beklenenler gibi.

“Sabit gelirler, emtialar size bir resesyona doğru gittiğimizi söyleyecektir. [Federal Rezerv Başkanı] Powell duraklamalı ve faiz oranlarını düşündüğümüzden daha erken düşüreceğiz.

Bu da psikolojide büyük bir fark yaratıyor. Bitcoin ve Ethereum’u harekete geçirdi. Bitcoin ve kriptoda olmak için bir zaman varsa, bu acı çok büyük olduğunda hükümetlerin çok fazla para basması için yaratıldı. Ve biz bunu görüyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!