Bitcoin Haberleri

7 Eylül’de Yaşanan Anlık Düşüş Sonrası Bitcoin Değerlendirmesi!

7 Eylül olaylarından sonra, piyasadaki kripto paraların çoğu hızla toparlanmayı ve önceki fiyat seviyelerine ulaşmayı başardı. 

Şimdi, fiyat çizelgelerinde bir miktar direnç var, bu yüzden kral madeni para henüz 52 bin dolara dokunmadı. Ancak, daha büyük endişe şudur – Peki ya yatırımcılar? Çünkü düşüş sırasında kesinlikle önemli kayıplar gördüler.

Bu onları satmaya itti mi ve eğer öyleyse, yavaş toparlanma yatırımcıların davranışlarını nasıl etkiliyor?

Bitcoin yatırımcıları yükselişini sürdürüyor

Çökme günü satış görürken, şu anda piyasa, satın almayı öne çıkan trend olarak görüyor. Basın zamanında, Bitcoin 47 bin doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor gibiydi. Ancak bu, yatırımcıların motivasyonunu düşürmedi çünkü daha önce olduğundan çok daha fazla yükselişe geçtiler.

Etkileri borsalarda da son 3 yılın en düşük seviyesine indiği için piyasada da görülüyor. 

kriptoup glassnode studio bitcoin balance on exchanges all exchanges 1536x864 1

Aynı zamanda, borsadan para çekme işlemleri bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı . Geçen hafta 2.500’den fazla BTC borsadan ayrıldı.

Buna en büyük katkıyı, “dipten satın al” şeklindeki sosyal eğilim oluşturdu. Bu eğilim, sosyal araçların bu terimin 4 ayın en yüksek seviyesine yükseldiğini gözlemlediği için yatırımcıları piyasaya atlamaya motive etti. Aslında, bu yazı yazılırken gösterge Mayıs seviyelerine geri dönmüştü.

kriptoup af8b350fa340b099715dbeab3c5ccac917b521e9ab8db64fa5e8c24e701f2737 1631148925649 buy dip

Satın almak doğru karar mıydı?

Aslına bakarsanız doğru bir karardı. Bu aslında onlar için faydalı bir hamle oldu. Piyasa, dün kayıplara daldıktan sonra tekrar kara döndü. Zararına satılanlar olduğu gibi, düşüş sırasında satın alıp şimdi kar elde edenler de oldu . 

Ayrıca, Fiyat DAA Sapması, aylık en düşük seviyesine ulaştığı için bunu güçlü bir satın alma sinyali olarak işaretledi. Fiyat düştükçe ve aktif adresler arttıkça, BTC’yi piyasadan çekmenin tam zamanıydı.

telegram 12
kriptoup bitcoin btc 13.23.57 10 sep 2021 1536x520 1

Ayrıca, adreslerin çoğu hala kârda. %10’luk düşüşe neden olan 4 milyon adres (en çok kayıp yaşayanlar) da yavaş yavaş kâra dönüyor.

Böylece, basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin yatırımcıları yılmıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!