Bitcoin Haberleri

13 Yıl Boyunca Elinden Çıkarmadığı Bitcoin’lerle Servet Yaratan Madenci: İşte Hikayesi

Bitcoin’in ilk günlerinden bir madencinin öyküsü, kripto dünyasının sabır ve zamanlamanın önemini ne denli vurguladığının bir kanıtı. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju‘nun yaptığı açıklamaya göre, 2009 yılında yalnızca 0,13 dolar değerinde 150 BTC kazan bir madenci, bu varlıklarını 13 yıl boyunca sakladı ve 2022’de 6,5 milyon dolara sattı.

Bu madenci için olağanüstü bir kâr oranı olan %5.000.000.000’luk bir getiri demek. Ki Young Ju, X üzerinde bu durumu “Eğlenceli Bilgi” olarak paylaşarak gizemli madencinin Bitcoin kazancının etkileyici boyutunu vurguladı.

bitcoin haberleri

2009 yılının Kasım ayında, madencinin kazdığı 150 BTC’nin değeri sadece 0,13 dolar idi. Ancak, madenci 13 yıl boyunca bu varlıkları ellerinde tutarak, Bitcoin’in değerinin artmasını bekledi. Nisan 2022’de, BTC’nin 43.000 dolarlık bir fiyattan işlem gördüğü bir anda, bu Bitcoin’leri 6,5 milyon dolara sattı.

Bir çok kişi, bu madencinin Bitcoin’leri 2021 yılının en yüksek fiyatında, yani 70.000 dolarda satabileceğini düşünerek daha büyük bir kazanç elde edebileceğini belirtiyor. Ancak, bazı kripto para topluluğu üyeleri, madencinin iyi bir zamanlama ile satış yaptığını, çünkü sonrasında Bitcoin’de ciddi değer kayıpları yaşandığını vurguluyor.

Şu anda, 150 BTC’nin değeri 4,4 milyon dolar civarında. Madenci, BTC’lerini 2022 yılının Kasım ayındaki FTX çöküşü sırasında satsaydı, bu varlıklar sadece 2,5 milyon dolardan az bir değere sahip olurdu.

Bu hikaye, kripto para yatırımcılarına, sabrın ve doğru zamanlamanın, özellikle uzun vadeli bir yatırım stratejisi izleniyorsa, ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Aynı zamanda, kripto para dünyasında, bir gecede milyoner olma hayalleri yerine, uzun vadeli düşünmenin ve hareket etmenin de olumlu sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!