Altcoin Analizleri

Ki Young Ju, Binance’i FTX Çöküş Öncesi Rezervleriyle Karşılaştırdı!

Zincir içi öngörü platformu CryptoQuant’ın genel müdürü, Binance’i çevreleyen mevcut söylentilere rağmen, borsanın stablecoin rezervlerinin FTX’in çöküşünden öncesine göre farklı göründüğünü söyledi.

Ki Young Ju, bu hafta başında çıkan ve BNB ile CEO’su Changpeng Zhao’nun potansiyel kara para aklama ihlalleri nedeniyle federal soruşturma altında olduğunu bildiren bir Reuters haberine yanıt verdi.

Haberin borsanın kripto rezervleri üzerinde dalgalanma etkisi yarattığı görüldü: Zhao, borsanın Salı günü yaklaşık 1,14 milyar dolar net para çekme işlemi gördüğünü kabul etti ancak bunun Binance için “her zamanki gibi iş” olduğunu savundu.

“İşler stabilize olmuş gibi görünüyor. Dün işlediğimiz en yüksek para çekme işlemi değildi, hatta ilk 5 bile değildi. LUNA ya da FTX çöküşleri sırasında daha fazla işlem yapmıştık. Şimdi mevduatlar geri geliyor.”

Ki Young Ju, BNB’nin sabit coin rezervlerinin Kasım ayında FTX’inkinden temelde farklı göründüğünü söyledi.

“FTX rezervi, FTX dışı cüzdanlarla ilgili çok sayıda giriş/çıkışla organik görünmüyor ve rezerv, banka operasyonundan birkaç gün önce -%93 düştü.”

binance analiz
kaynak: young ju

Binance’nin şaibeli faaliyetini görmüyorum

Young Ju, Binance’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) rezervlerinin de normal göründüğünü söyledi.

“İnsanlar bana Binance’in iyi olup olmadığını soruyor. BTC rezervleri son iki günde -%8 düştü ancak geçen ay FTX bankası koşusu sırasında +%24 arttı. Düzenleme için açıklığa kavuşturulması gereken şeyler olabilir, şimdilik zincir üzerinde herhangi bir şaibeli faaliyet görmüyorum.”

binance analiz
kaynak: young ju

Kripto analiz firması Santiment, Binance söylentilerinin sosyal medyadaki konuşmalara hakim olduğunu belirtti.

“Tüm kripto platformu konuşmalarının %24’ü BNB hakkında dönen FUD [korku, belirsizlik ve şüphe] söylentileri etrafında dönüyor. AP ArchPublic, yöneticilerin ‘kaçtığı’ ve kara para aklama korkuları olduğu iddia edildiğini bildirdi. Kalabalığın nasıl tepki verdiğine ilişkin görüşümüzü okuyun.”

binance analiz
kaynak: santiment

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!