Altcoin Analizleri

Aktif Adresler Son 1 Yılın En Yüksek Seviyesinde Kalırken Chainlink %10 Arttı!

Chainlink, zincir üzerindeki verilerin aktif adres sayısının son 1 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu göstermesiyle bugün %10’luk bir yükseliş kaydetti.

Chainlink Aktif Adreslerinde Son Dönemde Bir Artış Gözlendi

Analiz firması Santiment’in verilerine göre, geçen hafta günde 8 binden fazla LINK adresi aktifti ve bu rakam son 18 ayın en yüksek seviyesiydi.

“Aktif adresler”, herhangi bir günde bir işleme dahil olan Chainlink adreslerinin toplam miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yüksek olduğunda, son zamanlarda transferlerde çok sayıda adresin yer aldığı anlamına gelir. Böyle bir eğilim, yatırımcılar arasında kriptoya olan ilginin şu anda yüksek olduğunu göstermektedir.

Öte yandan göstergenin düşük değerleri, blok zincirindeki işlemlerde yer alan çok sayıda LINK yatırımcısı olmadığını göstermektedir. Bu tür bir eğilim, coin etrafındaki genel ilginin şu anda düşük olduğu anlamına gelebilir.

Geçtiğimiz yıl boyunca Chainlink aktif adreslerindeki eğilimi gösteren grafik:

chainlink analiz
kaynak : santiment

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Chainlink aktif adreslerinin sayısı son birkaç hafta içinde artış gösterdi. Artış, kripto borsası FTX’in çökmeye başlamasıyla başladı ve bu da tüm kripto piyasasında bir çöküşe yol açtı.

Geçen hafta boyunca gösterge, yaklaşık 18 ay önce Mayıs 2021’den bu yana gözlemlediği en yüksek değer olan günlük 8 bin aktif adrese ulaştı. O zamandan beri, Chainlink aktif adreslerinin sayısı biraz yavaşladı ancak hala 1 yılın en yüksek seviyelerinde. Bu da kötü piyasa koşullarına rağmen yatırımcıların kripto alım satımına oldukça yüksek talep gösterdiği anlamına geliyor.

Çöküş Chainlink’i de sert bir şekilde vurmuş olsa da, son 24 saat içinde fiyat %10’dan fazla arttığı için kripto nihayet bir miktar yükseliş ivmesi yakaladı. Mevcut yüksek aktivite LINK’in son rallisi için olumlu olabilir çünkü yatırımcılardan gelen talep, kripto paranın şu anda bol miktarda sahip olduğu bu tür bir fiyat hareketini sürdürmek için gerekli olan şeydir.

telegram 12

Chainlink’in fiyatı geçen hafta %3 düşüşle 6,347 $ civarında seyrediyordu. Geçtiğimiz ay boyunca kripto %7 değer kaybetti. LINK güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madalyonun fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

chainlink analiz
kaynak: tradingview’de linkusd

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!