Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist, Bitcoin’in Dibe Vurmadan Bir Kapitülasyon Geçireceğini Söyledi!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasının dibini bulmadan önce bir kapitülasyon olayı daha göreceğini söyledi.

Kripto yatırımcısı Altcoin Sherpa, Twitter takipçilerine BTC’nin dibe vurmadan önce bir fitil daha aşağı inmesi gerektiğini söyledi.

Ancak işin püf noktası şu: Yatırımcı, Bitcoin’in yeniden yükselmeye başlamadan önce 6-12 aylık bir konsolidasyon dönemi geçirmesini bekliyor.

“Şu anda nerede duruyoruz. Fiyatlar açısından dibe yarı yakın olduğumuzu düşünüyorum ancak zaman açısından hala gidecek bir süremiz var. Belki de son bir kapitülasyon fitili daha düşer ve ondan sonra 6-12 ay boyunca dalgalanırız.”

bitcoin analiz
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Bitcoin için dalgalı bir yıl bekleniyor

Tahminine kanıt olarak tarihsel verilere işaret eden stratejist, Bitcoin’in dip yaptıktan sonra aylarca konsolide olma eğiliminde olduğunu belirterek, bu yılın da “dalgalı” bir yıl olmasını beklediğini sözlerine ekledi.

“BTC: 2015’teki birikim dahil ayı piyasası düşüş trendinden yaklaşık 700 gün sonra, bunu kaldırabilir misiniz? Son hareketimizden bu yana yaklaşık bir yıl geçti. Bu, genel olarak bir başka dalgalı yıl olacak.”

bitcoin analiz
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Altcoin Sherpa ayrıca kral kriptonun 2018’deki konsolidasyon dönemini de gündeme getirerek bunun 450 güne yakın sürdüğünü söyledi.

“Bunu 2018’le ve onun birikimiyle karşılaştırın, yaklaşık 450 gündü.”

bitcoin analiz
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Analist daha sonra piyasa değerine göre en iyi kripto varlığına geri döndüğü bir sonraki ilgi alanının düşük 17.000 $ aralığında olduğunu söyledi.

BTC, son 24 saat içinde %4’lük bir düşüşle haberin yazıldığı sırada 17.452’ye işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!