Bitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Milyarder Mark Cuban, FTX ‘Patlamasının’ Kripto ile Çok Az İlgisi Olduğunu Söyledi!

Milyarder girişimci Mark Cuban, FTX’in çöküşüyle tetiklenen son kripto piyasası felaketinin, kriptonun kendisinden çok bankacılık başarısızlıklarıyla ilgisi olduğunu söylüyor.

Mark Cuban: FTX iflası sıradan bir kriz

Shark Tank yatırımcısı, FTX’in iflasının geleneksel finans dünyasındaki geçmiş krizlerden farklı olmadığını söylüyor.

“Bu patlamalar kripto patlamaları değil, bankacılık patlamaları oldu. Yanlış kuruluşa borç verme, teminatların yanlış değerlenmesi, kibirli arblar ve ardından mevduat sahiplerinin kaçması. Long Term Capital, Savings and Loan ve Sub-Prime patlamalarına bakın. Hepsi aynı hikayenin farklı versiyonları.”

ftx

Cuban, yaygın inanışın aksine, kriptonun düzenlenmemiş bir sektör olmadığını söylüyor. Yatırımcıya göre, yetkililer daha fazla düzenleme getirmek yerine mevcut düzenlemelere göre hareket edebilirler.

“Herkes kriptonun düzenlenmemiş olduğunu söylüyor. Bu doğru değil. SEC kriptoyu düzenlediklerini söylüyor. Kim Kardashian’a ve dava açtıkları ya da anlaşmaya vardıkları tokenlere sorun. Asıl soru şu: Merkezi borsaların görünürlüğü göz önüne alındığında, SEC neden onların kapısını çalmadı?”

Cuban ayrıca mevcut belirsizlikler karşısında neden kripto alanına yatırım yapmaya karar verdiğine ilişkin tezini de açıklıyor.

“Temel bir soru. Neden kriptoya yatırım yaptım? Çünkü akıllı sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkisi olacağına inanıyorum. İlk günden beri bir tokenin değerinin, platformunda çalışan uygulamalardan ve yarattıkları faydadan kaynaklandığını söyledim.

Henüz yaratılmamış olan şey, her yerde bulunan bir uygulamadır. Herkesin açıkça ihtiyaç duyduğu ve kullanmak için öğrenme eğrisinden geçmeye istekli oldukları bir uygulama. Belki de hiç gelmeyecek. Ben geleceğini umuyor ve düşünüyorum.

Kullanabileceğim en iyi benzetme yayıncılığın ilk günleri. İnsanların 16k’lık bir müzik akışını dinlemek için yapmaları gereken şeyler çılgıncaydı. Çevirmeli modeminiz için bir internet aboneliği. Sağlayıcı istemcisini indirin. Bir TCP/IP istemcisi indirin. Akış istemcisini indirin.

telegram 12

Bir web sitesindeki toplu iş dosyasına tıklayın. Hepsinin birlikte çalıştığından emin olun. Tüm bunları yaparken radyonuzu ya da televizyonunuzu açmadığınız için size gülüyorlardı. Ama ofis içinde ya da dışında, buna değerdi. 1995’te niş olarak başladı. Şimdi akıllı sözleşmelerin yaklaşık beş yaşında olduğunun farkına varın.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!