Bitcoin Haberleri

2021’e Damga Vuran Usta Analist, Bitcoin’in En Kötü Haberleri Yenebileceğini Söyledi!

Geçen yıl Bitcoin’in çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti, BTC’nin en olumsuz gelişmeleri bile kaldırabileceğine inanıyor.

Analist Dave the Wave, Twitter takipçilerine kripto borsası FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından kripto piyasalarının kamu güvenilirliği kaybıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Geçmişte Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinde kalmayı başardı

Bununla birlikte analist, takipçilerine geçmişteki ölüm çanları karşısında bile Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinde kalmayı başardığını da hatırlattı.

“Olumlu olanlardan biri, [iyi, kötü ve çirkin için] kurgusal içgüdünün kısa bir hafızaya sahip olması ve korkulu, açgözlü pazarlara hakim olma eğiliminde olmasıdır. Tercüme: BTC piyasasının altında yatan canavarı küçümsemeyin… en korkunç haberleri ve eylemleri emme kapasitesini LGC’de (logaritmik büyüme eğrisi) gösteriyor.”

bitcoin
kaynak: dave the wave/twitter

Kripto analisti ayrıca Bitcoin’in fiyat ve logaritmik hareketli ortalama sapma (LMACD) göstergesinin haftalık grafikte yükseliş eğilimi gösterdiğine dikkat çekti.

LMACD göstergesi, bir varlığın trendindeki, gücündeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır.

“Haftalık BTC yükseliş sapması. ‘Bir osilatör yeni bir düşük seviyeye ulaşamadığında fiyatlar yeni bir düşük seviyeye düştüğünde bir yükseliş sapması meydana gelir. Bu durum, ayıların güç kaybettiğini ve boğaların piyasayı yeniden kontrol etmeye hazır olduğunu gösteriyor – genellikle bir yükseliş ayrışması düşüş trendinin sonunu işaret ediyor.”

bitcoin
kaynak: dave the wave/twitter

Dave the Wave, FTX’in yol açtığı felaketin ortasında bile Bitcoin’in birikim seviyelerinde kaldığını vurguladı.

“BTC makro bağlamı:

telegram 12

FTX’in tetiklediği fiyaskonun tamamı boyunca dalgalı fiyat, satın alma bölgesinde kaldı.”

bitcoin
kaynak: dave the wave/twitter

Bitcoin, yazı yazılırken gün içinde %1,10 artışla 16.717 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!