Altcoin Analizleri

Ekonomist Henrik Zeberg’e Göre Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Makro ekonomi uzmanı Henrik Zeberg, kripto piyasalarında yeni bir altcoin sezonunun başlamasına sadece bir katalizörün eksik olduğunu söyledi.

Altcoin sezonu yaklaşıyor

Zeberg, Federal Rezerv’in faiz artırım sürecini tamamladığına inanarak, bir altcoin sezonunun yaklaşmakta olduğunu ifade ediyor.

Makro analiste göre, piyasalar Fed’in faiz artırımı yaptığı sürece, hırs ve açgözlülük kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak.

“Altcoin sezonu tam olarak şuan değil…!

Hırsın devreye girmesi lazım. Fed’in durması gibi.”

Zeberg, ayrıca kripto paralara odaklanan Swissblock adlı hedge fonundan alınan, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için son dönemde momentumun yavaşladığını gösteren bir grafik paylaştı.

altcoin analizleri

Bitcoin‘deki momentumun soluklanması sayesinde makro ekonomist, BTC’nin yatırımcılara “dip fiyattan alım fırsatı” sunabileceğine inanıyor.

“DXY [ABD dolar endeksi] önümüzdeki haftalarda yükselirken, Bitcoin’de bir düşüş yaşanabilir.

Fakat bu, uzun vadeli pozisyonlar için HARİKA bir FIRSAT sunabilir.”

Zeberg, Bitcoin ve kripto paraların kısa vadeli düşüş yaşamasına rağmen, önümüzdeki aylarda hızlı bir yükseliş bekliyor.

“Beklenen çarpışma ne zaman?

Ayılar, Ekim ayından beri bunu ne zaman olacağını tahmin etmeye çalışıyorlar.

Hisseler ve riskli varlıklar uçuyor!”

Zeberg bir önceki ay, borsanın bu yıl büyük bir yükselişin fitilini ateşleyeceğini öngördü ve son derece nadir görülen bir düşüşe şahit oldu. Makro ekonomi uzmanına göre, Bitcoin borsa ile birlikte yükseliş yaşayacak.

Yazının yazıldığı sırada, BTC 28.127 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!