Kripto Borsa Haberleri

Dünya Kripto Para Borsası Binance’e İnceleme Başlatıldı!

Dev Bitcoin ve kripto para borsası Binance’ye yönelik Avrupalı ​​düzenleyiciler inceleme başlattı. Düzenleyicilerin, hisse senedi tokenlerinin şeffaflık ve kurumsal ifşa kurallarına uyup uymadığı konusunda endişeleri var.

Dev Bitcoin borsası Binance’ye yönelik Avrupalı ​​düzenleyiciler inceleme başlattı

Avrupalı ​​düzenleyiciler, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in, hisse senedi token alım satımına başlamasıyla ilgili menkul kıymetler kurallarına uyup uymadığını inceliyor.  Geçen hafta başlayan yeni bir girişimde Binance, ABD, Çin ve Türkiye dışındaki kullanıcıların “hisse senedi şirketindeki bir hisseyi temsil eden” tokenlerle “kripto paralar aracılığıyla hisse senedi ticareti yapmalarına” izin verdiğini söyledi. Bu hareket, bir kripto para borsasının “uzmanlaşmış ve sıkı bir şekilde düzenlenmiş” bir pazara girdiği en önemli girişimlerden birini temsil ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, tokenler piyasaya sürüldüğünde “uyumluluk veya güvenlikten ödün vermeden değer transferini nasıl daha sorunsuz bir şekilde demokratikleştirebileceğimizi, sürtünmeyi ve erişilebilirlik maliyetlerini nasıl azaltabileceğimizi gösterdiklerini” söyledi. Ancak düzenleyiciler, tokenlerin şeffaflığı ve düzenleyici kurallara uyup uymadığını belirlemeye çalışıyor. İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi Financial Times’a yaptığı açıklamada, “ürünü, ona uygulanabilecek düzenlemeleri ve nasıl pazarlandığını anlamak için firma ile birlikte çalıştığını” söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!