Bitcoin Analizleri

Peter Brandt, Bitcoin Yatırımcıları İçin Önemli Uyarılarda Bulundu!

Ocak 2018’de Bitcoin’in çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden efsanevi yatırımcı, BTC’nin başka bir satış olayına hazır göründüğünü söyledi.

Tecrübeli analist Peter Brandt, Twitter takipçilerine kral kripto para birimi için aşağı yönde yeni bir harekete işaret eden bir mum çubuğu formasyonu gösterdiğini söyledi.

“Lütfen herkes Bitcoin’in meşhur ‘üç kör fare’ grafik yapısını geliştirdiğinin farkında olsun.”

bitcoin analiz
kaynak: peter brandt/twitter

Üç kör fare formasyonu geleneksel bir teknik formasyon olmasa da Brandt daha önce Nisan 2020’de Bitcoin’in art arda altı haftalık yükseliş mumu oluşturarak BTC’nin bir yıl sonra 5.000 $ civarından 60.000 $ seviyesinin üzerine çıkmasını sağlayan benzer bir yapıdan bahsetmişti. Bu formasyon, altta yatan trendin devam ettiğini gösteriyor gibi görünüyor.

“Hadi ama siz amatörler, bundan daha iyisini yapabilirsiniz. Ağaçlardan ormanı kaçırıyorsunuz. Bu, fiyat hareketinin en son ünlü ‘altı kör fare sinyali’ olduğu 28 aylık bir bobindir. Kendinize gelin.”

bitcoin analiz
kaynak: peter brandt/twitter

Bitcoin, 20.000 $ üzerine çıkmazsa düşüş yaşanabilir

Yakın zamanda verdiği bir röportajda Brandt, Bitcoin için trendin hala aşağı yönlü olduğunu ve BTC’nin 20.000 $’lık kilit psikolojik seviyenin üzerine çıkamadığı sürece bunun devam edeceğini vurguladı.

BTC gerçekten 20.000 $’ın üzerine çıkamaz ve konsolide olamazsa, başka bir düşüş görebileceğimizi kesinlikle düşünüyorum… 11.000 $ veya 12.000 $’a gideceğimizi sanmıyorum. Bence 13.000$ muhtemelen daha gerçekçi bir seviye…

Bana kalırsa, Bitcoin gerçekten 22.000 $’a ulaşıp onu elinde tutana kadar, BTC’nin 13.000 $’a geri dönmemesi için herhangi bir neden göremiyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!