Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Milyarder Mark Cuban, Tüketicilerin Bitcoin yerine Dogecoin’i Tercih Ettiğini Söyledi – İşte Nedeni!

Ünlü milyarder Mark Cuban, tüketicilerin ödeme yapma açısından Bitcoin (BTC) yerine Dogecoin’i (DOGE) tercih ettiğini söylüyor.

“Pek çok insan Bitcoin ile ödeme yapmıyor çünkü gerçekten kayda değer bir varlık. Bu depolanmış bir değerdir ve değerinin artmasını isterler, böylece insanların buna para ödediğini görmezsiniz. Ancak birçok insan Dogecoin’de ödeme yapıyor.”

dogecoin

Dallas Mavericks profesyonel basketbol takımının sahibi Cuban, taraftarların BTC üzerinden bilet ve mal satın almak için Dogecoin’i kullanmayı tercih ettiğini, ancak basketbol kulübünün web sitesinde ödeme olarak her iki kripto türünü de kabul ettiğini söylüyor. Cuban, bu eğilimin önümüzdeki NBA sezonunda da devam etmesini öngördüğünü söyledi.

“Sezon dışında ayda binlerce dolar satıyoruz ve sezon başladığında bunun DOGE’de haftada bir olmasını bekliyorum. Ve bu gerçekten, harcaması kolay olduğu ve insanların onu sonsuza kadar elinde tutmak istemesi o kadar takdir etmediği için.”

Cuban daha önce Dogecoin’i ödeme yapmak için piyasadaki “en güçlü” kripto para birimi olarak öven açıklamalar yapmıştı.

CoinGecko’ya göre DOGE, yazı yazarken 0.24 dolardan el değiştirirken BTC 53.822 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!